Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

Madera /Portugalia

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Madera – nazywana „wyspą wiecznej wiosny” – choć należy do Portugalii, to zdecydowanie bliżej jej do Afryki kontynentalnej i Wysp Kanaryjskich. Myliliby się jednak ci, którzy spodziewaliby się tu afrykańskiego upału i spieczonej ziemi! Swój łagodny, balsamiczny wręcz klimat wyspa zawdzięcza wpływowi Oceanu Atlantyckiego, zaś górom i wilgotnym wiatrom opady deszczu, dzięki którym bujna roślinność Madery zachwyca świeżą zielenią. Choć nie jest to miejsce typowo plażowe – tutejsze wybrzeża są skaliste, a wody wzburzone – to wyspa zdumiewa różnorodnością: dramatyczne krajobrazy, strzeliste szczyty, tropikalne lasy, wspaniałe szlaki piesze i rowerowe, lokalna kultura oraz gościnni i wyluzowani mieszkańcy: podróż na Maderę to przepis na wakacje doskonałe!

Niezależnie od wieku i upodobań, atrakcji nie zabraknie tu dla nikogo. Odwiedźcie Funchal, największe miasto na wyspie, będące uroczym połączeniem klasycznej portugalskiej architektury, bielonych domów i starannie utrzymanych ogrodów, zobaczcie je z pokładu kolejki linowej i wybierzcie się tu na szaloną imprezę. Wyruszcie na trekking ponad chmurami pomiędzy Pico do Arieiro i Pico Ruivo, wypożyczcie auto i przejedźcie wzdłuż północnego wybrzeża Madery, ciesząc oczy surową, a jednak zapierającą dech w piersiach scenerią, a potem popływajcie w utworzonych przez lawę basenach, słuchając chóru gigantycznych fal oceanu. Zjedzcie pyszne owoce morza, powędrujcie głębokimi, otoczonymi urwistymi klifami dolinami rzek, poobserwujcie wieloryby... A jeśli do pełni szczęścia potrzebna Wam piaszczysta plaża, popłyńcie promem na Porto Santo, bodaj czy nie ostatnią dziewiczą plażę Europy!

Zwiń
Kiedy jechać na Maderę?

Kiedy jechać na Maderę?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

Lizbona i Madera Exclusive

Od 14 200 zł
Exclusive

Portugalia - Lizbona, Madera

Majestatyczne klify i wiecznie zielone wawrzyny, meandrujące po górskich zboczach potoki oraz skalne jaskinie – Madera, wyspa wiecznej wiosny to prawdziwa perła na Atlantyku i idealne miejsce na niebanalny wypoczynek podczas wakacji w Portugalii! Od wieków wypoczywali tu najwięksi tego świata, a dziś ekskluzywne hotele pośród oszałamiających ogrodów czekają na spragnionych wytchnienia. Doskonałym dopełnieniem relaksu na Maderze będzie romantyczny weekend w Lizbonie i niekończące się spacery pośród wyjątkowej, neoklasycystycznej architektury.

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli
Zwiń
Madera

Madera

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować