Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

Terceira /Portugalia

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Druga najbardziej zaludniona wyspa archipelagu, będąca od wieków jednym z najważniejszych punktów handlu wewnętrznego w regionie oraz przystankiem w drodze europejskich żeglarzy na trasie do Indii. W centrum wyspy znajdują się największe wrzosowiska Azorów, które wraz z endemiczną roślinnością regionu oraz kolorem elewacji wielu tutejszych budynków sprawiły, że w powszechnym przekonaniu zyskała ona przydomek purpurowej. Ślady aktywności wulkanicznej przybierają tu spektakularne i osobliwe formy: odwiedzić możecie tutaj liczne groty z największymi na świecie krzemionkowymi stalaktytami, przepiękne jaskinie, podziemne kominy, a wszystko to w krajobrazie pełnym niezwykłych fumaroli i wszechobecnego, charakterystycznego zapachu siarki.

Obecnie okolice największego miasta wyspy – Praia da Vitoria, zwanego też niekiedy Santa Cruz – stanowią jedno z najpopularniejszych miejsc do uprawiania sportów wodnych, takich jak windsurfing, kajakarstwo czy bodyboarding.

Zwiń
Kiedy jechać do Portugalii?

Kiedy jechać do Portugalii?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

Cztery kolory Azorów – Terceira, Faial, Pico i Sao Miguel

Od 11 500 zł

Portugalia - Terceira, Faial, Pico, Sao Miguel

Położony na środku Atlantyku archipelag Azorów stanowi najdalej na zachód wysuniętą granicę Europy. Choć każda z wysp odznacza się swoją unikatową kulturą i dziedzictwem, wszystkie łączy zjawiskowa i nieskażona przyroda, przyjemny subtropikalny klimat oraz tradycyjny styl życia ich mieszkańców. Podczas tej wycieczki po Azorach będziecie eksplorować cztery wyjątkowe wyspy – Terceira, Faial, Pico i Sao Miguelktóre zachwycą Was swoim naturalnym pięknem. Wulkaniczne krajobrazy, laguny, czarne plaże i poszarpane klifowe wybrzeże w piękny sposób kontrastują z urokliwymi wioskami i kolonialnymi miasteczkami.  Poczujcie zbawienne działanie geotermalnych źródeł, wypłyńcie na szeroki Atlantyk w poszukiwaniu wielorybów, a wieczorami delektujcie się wyśmienitym winem verdelho!

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli
Zwiń
Terceira

Terceira

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować