Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

Sao Miguel /Portugalia

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Największa z wysp nie tylko w archipelagu Azorów, ale i w całej Portugalii, położona ponad 1300 kilometrów od kontynentalnej części kraju, nie bez przyczyny uważana jest także za najpiękniejszą! Rozległe doliny, lasy, plantacje tytoniu i – jedyne w Europie – pola herbaciane mienią się wszystkimi odcieniami zieleni. Paleta barw możliwa do zaobserwowania na wyspie przyczyniła się także do nadania jej przydomku Ilha Verde – zielona wyspa. Zapuszczając się w jej malownicze szlaki odnajdziecie tu liczne jeziora rozlewające się w wulkanicznych kraterach, rzędy mniejszych i większych górskich wierzchołków oraz naturalne źródła geotermalne, będące jedną z największych atrakcji wyspy.

Sao Miguel odkryta została w okolicy 1430 roku, a pierwsze osady, założone przez żeglarzy z rejonów Algarve i Alentejo, powstały podczas kolejnej dekady. W późniejszych czasach osiedlili się tu również Maurowie, Francuzi i Żydzi, a kolejne wieki upłynęły pod znakiem ataków korsarzy, sojuszu z Brazylią oraz rozkwitu gospodarczego spowodowanego eksportem między innymi pszenicy, pomarańczy i konopi. Obecna stolica wyspy – Ponta Delgada, dzierży ten tytuł od 1546 roku, kiedy przeniesiono ją tutaj z Villa Franca de Campo. Współczesna Sao Miguel stanowi centrum ekonomiczne, polityczne i intelektualne archipelagu, w którym znajduje się najważniejszy port handlowy i rybacki, główne lotnisko oraz jedyny na Azorach uniwersytet.

Zwiń
Kiedy jechać do Portugalii?

Kiedy jechać do Portugalii?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

Cztery kolory Azorów – Terceira, Faial, Pico i Sao Miguel

Od 11 500 zł

Portugalia - Terceira, Faial, Pico, Sao Miguel

Położony na środku Atlantyku archipelag Azorów stanowi najdalej na zachód wysuniętą granicę Europy. Choć każda z wysp odznacza się swoją unikatową kulturą i dziedzictwem, wszystkie łączy zjawiskowa i nieskażona przyroda, przyjemny subtropikalny klimat oraz tradycyjny styl życia ich mieszkańców. Podczas tej wycieczki po Azorach będziecie eksplorować cztery wyjątkowe wyspy – Terceira, Faial, Pico i Sao Miguelktóre zachwycą Was swoim naturalnym pięknem. Wulkaniczne krajobrazy, laguny, czarne plaże i poszarpane klifowe wybrzeże w piękny sposób kontrastują z urokliwymi wioskami i kolonialnymi miasteczkami.  Poczujcie zbawienne działanie geotermalnych źródeł, wypłyńcie na szeroki Atlantyk w poszukiwaniu wielorybów, a wieczorami delektujcie się wyśmienitym winem verdelho!

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli
Zwiń
Sao Miguel

Sao Miguel

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować