Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

Pico /Portugalia

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Pico to główna wyspa centralnej części archipelagu Azorów, nad którą dominuje majestatyczny wulkan o tej samej nazwie, będący zarazem najwyższym szczytem całej Portugalii i popularnym miejscem trekkingów. Nie dziwota – to jedyne miejsce na Azorach, gdzie zobaczyć można śnieg! Sama Pico natomiast określana jest niekiedy mianem „szarą wyspą archipelagu”, a nazwę tę zawdzięcza rozległym polom lawy oraz terenom bagiennym, będącym siedliskiem licznych gatunków ptaków.

Choć wyspę odkryto już w 1450 roku, to jej powszechne zaludnienie nastąpiło dopiero w latach 80. XIX wieku. Historycznie stanowiła jeden z głównych ośrodków produkcji pszenicy, miejscowej odmiany wina – Verdelho – oraz wielorybnictwa, obecnie natomiast, dzięki wpisaniu regionu winnic na światową listę dziedzictwa UNESCO, stara się powrócić do lokalnych tradycji uprawy winorośli. Dodatkowo, po wprowadzonym (dopiero!) w 1986 roku zakazie polowań na wieloryby i kaszaloty, rząd wyspy stara się propagować ochronę tych gatunków, a jedną z głównych atrakcji Pico są rejsy połączone z obserwacją tych niezwykłych zwierząt. Może więc trekking na mierzący 2351 m n.p.m. wulkan Pico, przejażdżka łodzią w poszukiwaniu wielorybów, a na deser kieliszek wybornego wina?

Zwiń
Kiedy jechać do Portugalii?

Kiedy jechać do Portugalii?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

Cztery kolory Azorów – Terceira, Faial, Pico i Sao Miguel

Od 11 500 zł

Portugalia - Terceira, Faial, Pico, Sao Miguel

Położony na środku Atlantyku archipelag Azorów stanowi najdalej na zachód wysuniętą granicę Europy. Choć każda z wysp odznacza się swoją unikatową kulturą i dziedzictwem, wszystkie łączy zjawiskowa i nieskażona przyroda, przyjemny subtropikalny klimat oraz tradycyjny styl życia ich mieszkańców. Podczas tej wycieczki po Azorach będziecie eksplorować cztery wyjątkowe wyspy – Terceira, Faial, Pico i Sao Miguelktóre zachwycą Was swoim naturalnym pięknem. Wulkaniczne krajobrazy, laguny, czarne plaże i poszarpane klifowe wybrzeże w piękny sposób kontrastują z urokliwymi wioskami i kolonialnymi miasteczkami.  Poczujcie zbawienne działanie geotermalnych źródeł, wypłyńcie na szeroki Atlantyk w poszukiwaniu wielorybów, a wieczorami delektujcie się wyśmienitym winem verdelho!

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli
Zwiń
Pico

Pico

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować