Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

Faial /Portugalia

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Faial to miejsce, w którym serce wędrowców i żeglarzy zaczyna bić żywszym rytmem. Waszą wizytę na tej wyspie zacznijcie od tętniącego życiem portowego miasteczka Horta – to według mieszkańców czwarty najczęściej odwiedzany port jachtowy na świecie! Skosztujcie ginu w słynnej Peter Cafe Sport, wybierzcie się na wiodący przez wulkaniczne pejzaże, kominy, kratery i jaskinie szlak trekkingowy, popływajcie na piaszczystej plaży Porto Pim, a jeśli pogoda dopisze, wyruszcie na wzgórze Cabeco Gordo, w okolicy którego obfitość kwitnących hortensji nadaje powierzchni wyspy kolor otaczającego ją morza. Dzięki tej symbiozie pomiędzy błękitem kwiatów i zielenią pastwisk i okolicznej roślinności Faial nazywana jest niekiedy błękitną wyspą Azorów. Na wyspie czeka Was wiele niespodzianek – wnętrze Cabeco Gordo skrywa kalderę pełną roślinności, a w zachodniej części wyspy przenieść się możecie w krajobraz niemal księżycowy wulkanu Capelinhos.

Ta niewielka wysepka, położona w pobliżu Pico, od lat związana z nią ekonomicznie i kulturowo, odkryta została w drugiej połowie XV wieku niejako przez przypadek, w wyniku nieudanej ekspedycji poszukującej nowych rud cyny i srebra. Głównym filarem gospodarki stała się uprawa urzetu barwierskiego – rośliny leczniczej, z której pozyskiwano też niebieski barwnik indygo – a w późniejszym czasie nowopowstały port, będącym ówcześnie jednym z najważniejszych przystanków nawigacyjnych pomiędzy Europą a kontynentem amerykańskim.

Zwiń
Kiedy jechać do Portugalii?

Kiedy jechać do Portugalii?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

Cztery kolory Azorów – Terceira, Faial, Pico i Sao Miguel

Od 11 500 zł

Portugalia - Terceira, Faial, Pico, Sao Miguel

Położony na środku Atlantyku archipelag Azorów stanowi najdalej na zachód wysuniętą granicę Europy. Choć każda z wysp odznacza się swoją unikatową kulturą i dziedzictwem, wszystkie łączy zjawiskowa i nieskażona przyroda, przyjemny subtropikalny klimat oraz tradycyjny styl życia ich mieszkańców. Podczas tej wycieczki po Azorach będziecie eksplorować cztery wyjątkowe wyspy – Terceira, Faial, Pico i Sao Miguelktóre zachwycą Was swoim naturalnym pięknem. Wulkaniczne krajobrazy, laguny, czarne plaże i poszarpane klifowe wybrzeże w piękny sposób kontrastują z urokliwymi wioskami i kolonialnymi miasteczkami.  Poczujcie zbawienne działanie geotermalnych źródeł, wypłyńcie na szeroki Atlantyk w poszukiwaniu wielorybów, a wieczorami delektujcie się wyśmienitym winem verdelho!

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli
Zwiń
Faial

Faial

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować