Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

Vilanculos /Mozambik

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Niewielkie, ale tętniące życiem i szybko rozwijające się miasteczko na wybrzeżu Mozambiku. Vilankulos należy do prowincji Inhambane leżącej w północnej części kraju. Miasteczko przyjęło swą nazwę od wodza lokalnego plemienia, który nazywał się Gamala Vilankulo Mukoke.

Mimo swych niewielkich rozmiarów (ma tylko 5 km długości), posiada własne międzynarodowe lotnisko i uważane jest za stolicę sportów wodnych kraju. To popularny kurort, będący jednym z najważniejszych centrów turystycznych Mozambiku. Vilanculos jest bramą do archipelagu Bazaruto, oddzielonego od kontynentu wąskim kanałem turkusowego morza. Tutejsze nieskażone rafy koralowe stoją na wysokich pozycjach w rankingach najbardziej ekscytujących obszarów nurkowych i snorkelingowych afrykańskiego wybrzeża Oceanu Indyjskiego. Do tego w okolicy nie brakuje pięknych plaż, a szeroki wybór różnorodnej bazy hotelowej i gastronomicznej zadowala gusta każdego rodzaju gościa. Wśród aktywności dostępnych dla wczasowiczów są tu także: żeglarstwo, jazda konna, wodne safari, a nawet loty helikopterem. Vilanculos jest idealnym miejscem na kilkudniowy relaks.

Zwiń
Kiedy jechać do Vilanculos?

Kiedy jechać do Vilanculos?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

Safari po Parku Krugera i relaks na plażach Mozambiku

Od 18600 zł

Mozambik, RPA - Pretoria, Park Narodowy Krugera, Kanion Rzeki Blyde, Mozambik - Vilanculos

Podróż na kraniec Afryki, gdzie mieszają się kultury, języki, bogactwo i bieda. Poznacie prawdziwą historię niewolnictwa i apartheidu. Poczujecie klimat czasów wiktoriańskich pod panowaniem Brytyjczyków. Staniecie twarzą w twarz z Wielką Piątka Afryki podczas ekscytującego safari w Parku Krugera. Zaglądniecie w głąb trzeciego największego kanionu świata. A na koniec zanurzycie się w Ocenie Indyjskim u wybrzeży niesamowitego i jeszcze nie skażonego masową turystyką Mozambiku!

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli
Zwiń
Vilanculos

Vilanculos

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować