Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

Laguna San Ignacio /Meksyk

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Jeśli macie ochotę na spotkanie z największymi zwierzętami na świecie, to odkryta przez wielorybnika Jareda Poole'a Laguna San Ignacio będzie doskonałym miejscem do zrealizowania tego marzenia! Wcinająca się 25 kilometrów w głąb pustyni i szeroka na maksymalnie osiem kilometrów laguna podzielona jest na trzy sekcje. W najpłytszej, górnej, przychodzą na świat młode, w środkowej pływają matki z noworodkami, przygotowując je do samodzielnego życia, zaś w dolnej pływa większość waleni, wchodzących ze sobą w rozmaite interakcje. To tutaj samce i samice poszukują partnerów, a nowonarodzone cielęta (tak, tak właśnie nazywa się małe wielorybki) przygotowują się do długiej podróży na północ, do letnich żerowisk na Arktyce.

Pierwsza wyprawa wielorybnicza do Laguny San Ignacio odbyła się w 1860 roku, a choć tutejsze wody są dość zdradliwe, to na przestrzeni lat tak wielu kapitanów wyruszało na połów, że niebawem żyjącym tu wielorybom zaczęło grozić wyginięcie. W 1988 roku ustanowiono tu Rezerwat Biosfery Visciano, natomiast w roku 1993 Laguna San Ignacio wpisana została na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, tym bardziej, że jest ona siedliskiem czterech z siedmiu gatunków żółwi morskich.

Zwiń
Kiedy jechać nad Lagunę San Ignacio ?

Kiedy jechać nad Lagunę San Ignacio ?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

Self drive po Meksyku – Baja California

Od 18 900 zł

Meksyk - San Jose del Cabo, La Paz, Loreto, San Ignacio, Scorpion Bay, Todos Santos

Ekscytująca podróż po bezkresnych pustyniach, dziewiczych zatokach, kaktusowych lasach, zapierających dech w piersiach kanionach, zagubionych na pustkowiu ranczach i opuszczonych kopalniach? Zapraszamy w podróż po Południowej Dolnej Kalifornii, Baja California, podczas której poznacie San Jose Del Cabo i La Paz, zachwycicie się rafą koralową i poszukacie wielorybów w okolicach Loreto, dacie się ponieść fali na wodach Scorpion Bay i zanurzycie w artystyczny światek Todos Santos. Przed Wami wakacje w Meksyku, jakiego nie znacie!

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli
Zwiń
Laguna San Ignacio

Laguna San Ignacio

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować