Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

Gozo /Malta

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Druga pod względem wielkości wyspa archipelagu Wysp Maltańskich, emanuje spokojem i bliskością natury. Znana z malowniczych krajobrazów, upamiętnia w herbie symbol Malty, skalny most Azure Window, który zawalił się w 2017 roku na skutek sztormu. Nie martwcie się tym jednak, bo bajkowych miejsc na Gozo nie brakuje – wyspa słynie z piaszczystych plaż o pomarańczowym kolorze, poszarpanego wybrzeża i świątyń starszych niż piramidy egipskie, a godnym zastępcą Azure Window jest równie piękny Wied il-Mielah Window. Spektakularne widoki i dziedzictwo kulturowe przyciągają na Gozo nie tylko turystów, ale i światowe gwiazdy, które budują tu swoje eleganckie rezydencje, z dala od ciekawskich paparazzi.

Gozo to zdecydowanie wyspa dla aktywnych – można tu zwiedzać rybackie wioski skrywające zaskakujące zabytki, jeździć na rowerze, udać się w rejs po okolicznych wysepkach i zawitać do Błękitnej Laguny na Comino, snorkelować po kolorowej rafie, wędkować i popijać gozitańskie wino. Warto zajrzeć do Rabatu, największego miasta, zachwycić się neoromańskim kościołem Ta’Pinu i zgubić w grubych murach Cytadeli.

Zwiń
Kiedy jechać na Gozo?

Kiedy jechać na Gozo?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

Kempinski San Lawrenz 5*

Od 6500 zł

Malta - Gozo

7 nocy w hotelu Kempinski San Lawrenz 5* z przelotem i transferami

Malta i Gozo – w poszukiwaniu słońca

Od 7 300 zł

Malta - Malta, Gozo

Muskana falami Morza Śródziemnego słoneczna Malta zaprezentuje Wam wszelkie odmiany błękitu kontrastujące z bielą rozgrzanych kamienistych plaż… Z racji swej niewielkiej powierzchni jest idealnym miejscem do połączenia aktywnego wypoczynku z relaksującym plażowaniem. Dzień spędzony na odkrywaniu wyspiarskich atrakcji (a jest ich wiele!) najlepiej zakończyć nastrojowym spacerem, podziwianiem zachodów słońca i szklaneczką chłodnego, lokalnego Cisk. Wakacje na Malcie to prawdziwa skarbnica przyjemności!

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli
Zwiń
Gozo

Gozo

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować