Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

Złoty Krąg /Islandia

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Choć te trzy najważniejsze punkty regionu leżą na jednej linii, często nazywane są Złotym Trójkątem (Golden Triangle), natomiast w połączeniu z Reykjavikiem, w którym większość turystów rozpoczyna swą podróż po Islandii – Złotym Kręgiem (Golden Circle). Pierwszym punktem podczas tego objazdu jest znajdujący się około 50 kilometrów od stolicy Islandii region Parku Narodowego Thingvellir, leżącego nad brzegiem największego jeziora w kraju – Thingvallavatn. Jest to obszar jednego z najstarszych parków narodowych Islandii, na terenie którego znajduje się także miejsce obrad pierwszego islandzkiego parlamentu.

60 kilometrów dalej na wschód znajduje się kolejny z punktów Złotego Kręgu – znana z aktywności geotermalnej Dolina Haukadalur, z gejzerami Strokkur i Geysir, których bliskość zapowiada unosząca się ponad doliną para, niezwykłe barwy wzgórz i gleby, liczne gorące źródła i mofety. Już po drodze z Thingvellir podziwiać można niezwykłość tego terenu, a z każdym kolejnym kilometrem będzie już tylko ciekawiej! Na miejscu, w pobliżu czynnych gejzerów, w których temperatura wody dochodzi niekiedy aż do 60°C, funkcjonuje wiele ośrodków spa, saun parowych czy kąpielisk termalnych.

Ostatni z przystanków objazdu oddalony jest od gejzerów jedynie o 10 kilometrów. Wysoki na 32 metry wodospad Gulfoss, zwany Złotym wodospadem, to dwie kaskady utworzone przez spadającą z przeszło 30-metrowej przepaści rzekę Hvita. W kropelkach wody tworzą się niezliczone tęcze, którym wodospad zawdzięcza swą nazwę. Tradycyjny Złoty Kręg bez problemu można również rozszerzyć o rafting na rwącej rzece Hvita, trekking do jeziora Kerid czy wizytę w zamieszkiwanej przez niecałe 100 osób ekologicznej wiosce Solheimar.

Zwiń
Kiedy jechać do Złotego Kręgu?

Kiedy jechać do Złotego Kręgu?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

Islandia – kraina wulkanów i lodu

Od 13700 zł

Islandia - Keflavik, Złoty Krąg, Vik i Myrdal, Hofn, Hvolsvollur, Borgarnes, Snaefellsnes, Reykjavik

Wybierzcie się w magiczną i ekscytującą podróż po Islandii, korzystając z nieograniczonej wolności, jaką daje własny samochód. Przemierzając kolejne kilometry bezdroży podziwiajcie parki narodowe – Thingvellir i nietknięty ludzką ręką Skaftafell, zachwyćcie się najpiękniejszymi na świecie wodospadami Svartifoss i Skogafoss, zobaczcie jak pięknie i groźnie wygląda czarna plaża, w której skalnych formacjach mieszkają elfy, wsłuchajcie się w ponadtysiącletnie sagi… Po wszystkich trudach podróży zrelaksujcie się w gorących źródłach Blue Lagoon – popularnego geotermalnego SPA. Islandzka przygoda wzywa!

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli

Hotele w Złotym Kręgu

Zwiń
Złoty Krąg

Złoty Krąg

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować