Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

Sumba /Indonezja

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Sumba to wyspa na Oceanie Indyjskim, położona na południowy wschód od wyspy Flores i Parku Narodowego Komodo. Ma powierzchnię 11 tys. km². Nazywana niegdyś Wyspą Sandałową, jest górzysta, porośnięta dżunglą i sawanną. Mieszkańcy wyspy trudnią się uprawą ryżu, kukurydzy, tytoniu i kawy, a także rybołówstwem. Tradycyjny wyrób tkanin Ikat znany jest na całym świecie. Największe miasto na Sumbie to Waingapu, które zamieszkane jest przez ok. 11 tys. osób. Znajduje się tu lotnisko i port.

Przed kolonizacją przez Europejczyków, na początku XVI wieku, wyspa zamieszkana była głównie przez Melanezyczyków i ludy austronezyjskie. Od 1866 roku wyspa należała do Holenderskich Indii Wschodnich.

Na wyspie znajdują się dwa parki narodowe – Laiwangi Wanggameti National Park i Manupeu Tanah Daru National Park. Flora i fauna tego miejsca jest wyjątkowo różnorodna. Szczególnym bogactwem wyspy są ptaki, żyje ich tutaj ok. 200 gatunków, z czego siedem jest endemicznych. Wyspę zamieszkuje mnóstwo zwierząt, m.in. makaki, krokodyle, warany.

W trakcie wakacji na Sumbie możecie odkryć ciekawą, zanikającą kulturę – animistyczną religię Marapu, tradycyjne wioski, osobliwe obrzędy pogrzebowe, starożytne ceremonie i ogromne megalityczne grobowce. Natomiast kontakt z egzotyczną przygodą, sprawi że wypoczniecie tutaj na całego!

Zwiń
Kiedy jechać na Sumbę?

Kiedy jechać na Sumbę?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

Ekskluzywna podróż na Bali i dziewiczą Sumbę

Od 25100 zł
Exclusive

Indonezja - Ubud, Sumba, Nusa Dua

Wyspa bogów i demonów, tysiąca świątyń, tropikalnych plaż, dymiących wulkanów, malowniczych pól ryżowych i kulinarnych rozkoszy, gdzie życie podporządkowane jest religii, fazom księżyca i dawnym tradycjom. Luksusowa podróż po Bali i Sumbie idealnie wprowadzi Was w ekscytujący świat indonezyjskich wysp! Ekskluzywna podróż na Bali to sielanka w najbardziej luksusowych hotelach w całej Indonezji, która sprawi, że przeniesiecie się w iście rajski świat, a jeżeli dołożymy do tego dziewiczą Sumbę, przeżyjecie najbardziej fascynujące, niebanalne i oryginalne wakacje pod słońcem! 

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli
Zwiń
Sumba

Sumba

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować