Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

Medan /Indonezja

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Nazwa „medan” („medan perang”) oznacza pole bitwy, ale „medan” znaczy także „poprawa”, „coś lepszego”. To tutaj w XVI wieku Guru Patimpus pokochał lokalną księżniczkę, z którą żył długo i szczęśliwie, a ich dom stał się częścią rozrastającej się stolicy. W II połowie XIX wieku miasto przeżyło prawdziwy boom. Wielu emigrantów z Europy przybyło na te tereny, skuszonych żyzną glebą, tanim gruntem i rozwojem mody na tytoń. Nie brakowało wśród nich Polaków, stąd nazwy dzielnic czy plantacji kojarzące się z naszym krajem.

Medan to dwumilionowe miasto, trzecie co do wielkości w Indonezji i największe na Sumatrze. Wśród mieszkańców metropolii spotkać można Chińczyków, Hindusów, Malajów czy Jawajczyków. Ta swoista mieszanka kulturowa ludności ma ogromny wpływ na kuchnię, z której Medan właśnie słynie. Jedną z głównych atrakcji miasta są liczne targi, gdzie spróbować można jedzenia z różnych części Azji. Mimo, że miasto uważane jest za mało ciekawe, stanowiące głównie bazę wypadową do największego skarbu Sumatry, jakim jest przyroda, oferuje kilka ciekawych zabytków. Mega metropolia przyciągała biznesmenów od lat. Tjong A Fie był chińskim przedsiębiorcą, który z sukcesami prowadził swoje interesy w Medanie. Dom, który wybudował, z parą lwów strzegących wejścia, ukazuje jak mieszkali bogacze. Eklektyzmem poraża również pałac sułtana Istana Maimoon, a Wielki Meczet wybudowany w stylu marokańskim, przyciąga wzrok chińskimi witrażami, włoskimi marmurami i ozdobnymi rzeźbami. W Medanie sąsiedztwo tak odległych stylowo budynków nikogo nie dziwi, a turystów zachwyca.

Zwiń
Kiedy jechać do Medanu?

Kiedy jechać do Medanu?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

Grand Tour d’Sumatra

Od 15900 zł

Indonezja - Medan, Tangkahan, Bukit Lawang, Berastagi, Jezioro Toba, Sipirok, Bukittinggi, Sungai Pisang, Kuala Lumpur

Sumatra to dymiące wulkany, gęsty las deszczowy, dżungle, wąwozy i rwące rzeki, a przede wszystkim jedno z dwóch ostatnich miejsc na świecie, gdzie można zobaczyć orangutany na wolności. Fantastyczna dzika przyroda, zakwaterowanie w lodge’ach na łonie natury, podglądanie zwierząt w ich naturalnym środowisku, wizyty w wioskach mniejszości etnicznych – podróż na Sumatrę to Indonezja w prawdziwie egzotycznym wydaniu!

Sumatra i Pulau Weh

Od 13900 zł

Indonezja - Medan, Bukit Lawang, Berastagi, Jezioro Toba, Pulau Weh

Wulkany, jeziora, dżungla i koralowe wysepki z dala od tłumów – wszystko to w jednym miejscu, na Sumatrze. Amatorzy widoków mogą oglądać wschód słońca z wulkanu. Spragnieni odpoczynku mogą zapomnieć o zgiełku na nietkniętej przez współczesność plaży. Wielbiciele dzikiej przyrody mogą podziwiać m.in. orangutany w ich środowisku naturalnym. Do tego przyjaźni ludzie kultywujący lokalne tradycje – wszystko to łączy się w tym miejscu, idealnym, na nietuzinkowy wyjazd z dala od przetartych szlaków.

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli
Zwiń
Medan

Medan

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować