Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

Jezioro Toba /Indonezja

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Urokliwie położone jezioro Toba, o powierzchni niemal 2000 m², jest największym kalderowym jeziorem na świecie. Powstało ok. 75 tys. lat temu na skutek pradawnej, ogromnej erupcji wulkanu. Tafla jeziora znajduje się na wysokości 900 metrów nad poziomem morza, dlatego też panuje tu przyjemna temperatura w okolicy 20°C.

Na środku jeziora Toba znajduje się wyspa Samosir, która jest domem dla ludu Batak, a do 1905 roku zamieszkana była przez kanibali. Samosir jest największą na świecie wyspą na wyspie. Batakowie, zwani tak od wyżyny Batak, to kilka spokrewnionych ze sobą plemion. Mieszkają oni w charakterystycznych, wysokich, drewnianych domach, krytych oryginalnym, dwuspadowym dachem. Zajmują się głównie uprawą kukurydzy i ryżu. Ta tradycyjna kultura wymiera, dlatego tym bardziej warto przyjrzeć się jej trwaniu.

Zwiń
Kiedy jechać nad Jezioro Toba?

Kiedy jechać nad Jezioro Toba?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

Grand Tour d’Sumatra

Od 15900 zł

Indonezja - Medan, Tangkahan, Bukit Lawang, Berastagi, Jezioro Toba, Sipirok, Bukittinggi, Sungai Pisang, Kuala Lumpur

Sumatra to dymiące wulkany, gęsty las deszczowy, dżungle, wąwozy i rwące rzeki, a przede wszystkim jedno z dwóch ostatnich miejsc na świecie, gdzie można zobaczyć orangutany na wolności. Fantastyczna dzika przyroda, zakwaterowanie w lodge’ach na łonie natury, podglądanie zwierząt w ich naturalnym środowisku, wizyty w wioskach mniejszości etnicznych – podróż na Sumatrę to Indonezja w prawdziwie egzotycznym wydaniu!

Sumatra i Pulau Weh

Od 13900 zł

Indonezja - Medan, Bukit Lawang, Berastagi, Jezioro Toba, Pulau Weh

Wulkany, jeziora, dżungla i koralowe wysepki z dala od tłumów – wszystko to w jednym miejscu, na Sumatrze. Amatorzy widoków mogą oglądać wschód słońca z wulkanu. Spragnieni odpoczynku mogą zapomnieć o zgiełku na nietkniętej przez współczesność plaży. Wielbiciele dzikiej przyrody mogą podziwiać m.in. orangutany w ich środowisku naturalnym. Do tego przyjaźni ludzie kultywujący lokalne tradycje – wszystko to łączy się w tym miejscu, idealnym, na nietuzinkowy wyjazd z dala od przetartych szlaków.

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli
Zwiń
Jezioro Toba

Jezioro Toba

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować