Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

Bukit Lawang /Indonezja

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Bukit Lawang – czyli dosłownie „drzwi do dżungli”, to niewielkie miasteczko położone na skraju Parku Narodowego Gunung Leuser, który jest jednym z najbogatszych, tropikalnych ekosystemów leśnych na świecie. Przyroda jest tu imponująca w swojej dzikości. Tutejsza rzeka potrafi w kilka minut zalać okolicę! Dzieje się tak, ponieważ nielegalny wyręb lasu doprowadził do zachwiania równowagi. Dlatego dziś Bukit Lawang to centrum ekologiczne. Mieszkańcom i przyjezdnym zależy na szerzeniu świadomości, jak i dlaczego chronić naturę. Stąd można wybrać się na wycieczki po dżungli, by przyglądać się zwierzętom, słuchać ptaków i odganiać się od owadów. Niedaleko znajduje się słynna jaskinia nietoperzy oraz jeszcze słynniejsze Centrum Rehabilitacji Orangutanów. Tam pomaga się osieroconym małpom wrócić do dzikiego życia. Przy okazji turyści mogą oglądać je w porze posiłków. Poza orangutanami, w sumatrzańskiej dżungli, można spotkać pawiany, tygrysy, nosorożce, makaki, langury, nosorożce, słonie i lamparty.

Zwiń
Kiedy jechać do Bukit Lawang?

Kiedy jechać do Bukit Lawang?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

Grand Tour d’Sumatra

Od 15900 zł

Indonezja - Medan, Tangkahan, Bukit Lawang, Berastagi, Jezioro Toba, Sipirok, Bukittinggi, Sungai Pisang, Kuala Lumpur

Sumatra to dymiące wulkany, gęsty las deszczowy, dżungle, wąwozy i rwące rzeki, a przede wszystkim jedno z dwóch ostatnich miejsc na świecie, gdzie można zobaczyć orangutany na wolności. Fantastyczna dzika przyroda, zakwaterowanie w lodge’ach na łonie natury, podglądanie zwierząt w ich naturalnym środowisku, wizyty w wioskach mniejszości etnicznych – podróż na Sumatrę to Indonezja w prawdziwie egzotycznym wydaniu!

Sumatra i Pulau Weh

Od 13900 zł

Indonezja - Medan, Bukit Lawang, Berastagi, Jezioro Toba, Pulau Weh

Wulkany, jeziora, dżungla i koralowe wysepki z dala od tłumów – wszystko to w jednym miejscu, na Sumatrze. Amatorzy widoków mogą oglądać wschód słońca z wulkanu. Spragnieni odpoczynku mogą zapomnieć o zgiełku na nietkniętej przez współczesność plaży. Wielbiciele dzikiej przyrody mogą podziwiać m.in. orangutany w ich środowisku naturalnym. Do tego przyjaźni ludzie kultywujący lokalne tradycje – wszystko to łączy się w tym miejscu, idealnym, na nietuzinkowy wyjazd z dala od przetartych szlaków.

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli
Zwiń
Bukit Lawang

Bukit Lawang

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować