Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

Berastagi i wulkan Sibayak /Indonezja

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Wśród wulkanicznych stożków otulonych bujną roślinnością schowana jest miejscowość Berastagi. Nazwa tego górskiego miasteczka w wolnym tłumaczeniu oznacza „sklep z ryżem”, jednak nie ryż jest tu dominującą uprawą, a warzywa i owoce. To właśnie tu można kupić na lokalnym targu (i zjeść!) najdziwniejsze owoce świata. Szczególnie popularna jest tu marakuja (passion fruit) oraz salak (snake fruit).

W okolicy znajdują się wulkany, na które wspinają się żądni wrażeń przybysze. Przebudzony w 2010 roku Gunung Sinabung nadal wypluwa kurz, pył i lawę. Gunung Sibayak podobno jest wygasły (od 1881 roku), ale z wulkanami nigdy nic nie wiadomo. Na jego zboczach znajdują się gorące źródła. W okolicy można także podziwiać malownicze wodospady. Popularny jest zwłaszcza 120 metrowy Sipiso – Piso.

Zwiń
Kiedy jechać do Berastagi?

Kiedy jechać do Berastagi?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

Grand Tour d’Sumatra

Od 15900 zł

Indonezja - Medan, Tangkahan, Bukit Lawang, Berastagi, Jezioro Toba, Sipirok, Bukittinggi, Sungai Pisang, Kuala Lumpur

Sumatra to dymiące wulkany, gęsty las deszczowy, dżungle, wąwozy i rwące rzeki, a przede wszystkim jedno z dwóch ostatnich miejsc na świecie, gdzie można zobaczyć orangutany na wolności. Fantastyczna dzika przyroda, zakwaterowanie w lodge’ach na łonie natury, podglądanie zwierząt w ich naturalnym środowisku, wizyty w wioskach mniejszości etnicznych – podróż na Sumatrę to Indonezja w prawdziwie egzotycznym wydaniu!

Sumatra i Pulau Weh

Od 13900 zł

Indonezja - Medan, Bukit Lawang, Berastagi, Jezioro Toba, Pulau Weh

Wulkany, jeziora, dżungla i koralowe wysepki z dala od tłumów – wszystko to w jednym miejscu, na Sumatrze. Amatorzy widoków mogą oglądać wschód słońca z wulkanu. Spragnieni odpoczynku mogą zapomnieć o zgiełku na nietkniętej przez współczesność plaży. Wielbiciele dzikiej przyrody mogą podziwiać m.in. orangutany w ich środowisku naturalnym. Do tego przyjaźni ludzie kultywujący lokalne tradycje – wszystko to łączy się w tym miejscu, idealnym, na nietuzinkowy wyjazd z dala od przetartych szlaków.

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli
Zwiń
Berastagi

Berastagi

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować