Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

Ronda /Hiszpania

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Ronda, miasto nad przepaścią, oferuje niezwykłe widoki, okraszone dreszczykiem emocji. Jedno z najstarszych miast w Hiszpanii, zostało zbudowane po obu stronach wąwozu El Tajo, w górzystym terenie – jest częścią Parku Narodowego Sierra de las Nieves. W Rondzie zakochany był m.in. Ernest Hemingway, który przeniósł tu akcję powieści Komu bije dzwon, a Orson Welles i Rainer Maria Rilke odpoczywali w górskich chatach z dala od całego świata…

Białe miasteczka, casas colgadas, zawieszone na skałach, dosłownie zapierają dech w piersi, zachwycając i przerażając równocześnie. Ronda w sposób naturalny podzielona jest na dwie części. Starsza, mauretańska dzielnica Ciudad znajduje się na południu i prowadzi do niej potężny most – Puente Nuevo, wysoki na 120 metrów, otwarty w 1793 roku, jest według statystyk najczęściej fotografowanym zabytkiem w Hiszpanii. Zwiedzając Rondę, zajrzyjcie też na historyczną arenę byków Plaza de Toros, do pałacu arabskich władców Palacio de Mondragón i przejdźcie się deptakiem na klifie!

Zwiń
Kiedy jechać do Rondy?

Kiedy jechać do Rondy?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

Andaluzja – w ojczyźnie flamenco

Od 9 900 zł

Hiszpania - Sewilla, Ronda, Costa del Sol

Sewilla to perła w hiszpańskiej koronie, mozaika stylów i kultur, stolica flamenco pachnąca pomarańczą i kadzidłem. Wspaniale położona Ronda i urokliwe miasteczka zawieszone na skałach, nad przepaściami, gwarantują zapierające dech w piersiach widoki i pozwolą odkryć esencję Andaluzji, natomiast słoneczne Costa del Sol sprawi, że poczujecie na własnej skórze, czym jest hiszpańska sjesta. Na unikatowy klimat tej niezwykłej wycieczki do Hiszpanii składają się też starannie wybrane, butikowe hotele z charakterem.

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli
Zwiń
Ronda

Ronda

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować