Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

Costa del Sol /Hiszpania

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Wybrzeże Słońca ciągnie się przez ponad 150 km, prezentując urozmaicony klifami, zatoczkami i wydmami krajobraz południowej Hiszpanii. Więcej niż 300 słonecznych dni w roku sprawiło, że z niewielkich rybackich wiosek, rozsianych po wybrzeżu, wyrosły luksusowe kurorty i hotele, w których wakacyjny sezon trwa niemal cały rok. Nadmorskich atrakcji nie brakuje: od piaszczystych lub żwirowych plaż ciągnących się kilometrami, przez parki wodne i park rozrywki Tivioli, po pachnące grillowaną rybą lokalne knajpki.

Costa del Sol to także bogactwo wielowiekowej historii i sztuki oraz mnóstwo ciekawych miast. W Maladze, prócz XIV-wiecznego zamku Gibralfaro i ruin Teatru Rzymskiego z I wieku p.n.e., warto odwiedzić Muzeum Picassa i kontemplować oryginalną sztukę tego nieszablonowego kubisty. Marabella, znana jako miasto luksusu z wystawną mariną, kusi kolekcją rzeźb Salvadora Dalego. W Benalmádena obowiązkowym punktem wycieczki jest olbrzymi zamek Castillo de Colomares, w którym nigdy nie mieszkał żaden król, za to budowlę poświęcono Krzysztofowi Kolumbowi. Żądni adrenaliny i przygód mogą ruszyć na ekstremalny szlak zawieszony przy skałach, prowadzący przez 7,7 km – El Caminito del Rey.

Zwiń
Kiedy jechać na Costa del Sol?

Kiedy jechać na Costa del Sol?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

Puente Romano 5*

Od 7900 zł

Hiszpania - Costa del Sol

7 nocy w hotelu Puente Romano 5* z przelotem i transferami

Perły Andaluzji Exclusive

Od 9 600 zł
Exclusive

Hiszpania - Grenada, Andaluzja, Costa del Sol

Andaluzja to mozaika kultur, feeria barw i dźwięków. To hipnotyzujące flamenco, kojące dźwięki gitary hiszpańskiej i zimne tinto de verano. To mauretańskie budowle, klimatyczne cygańskie dzielnice i uliczki pełne tapas barów. Zaułki Grenady zaczarują Was swoimi niepowtarzalnym urokiem, a Alhambra odbierze mowę na widok koronkowych reliefów i misternych zdobień. Podczas tej wycieczki do Hiszpanii doświadczycie z pewnością skrajnych emocji – od ekstazy i uniesienia po pełen relaks. Dopełnieniem będą starannie wyselekcjonowane butikowe hotele, nawiązujące stylem do mauretańskiej architektury regionu.

Andaluzja – w ojczyźnie flamenco

Od 6 900 zł

Hiszpania - Sewilla, Ronda, Costa del Sol

Sewilla to perła w hiszpańskiej koronie, mozaika stylów i kultur, stolica flamenco pachnąca pomarańczą i kadzidłem. Wspaniale położona Ronda i urokliwe miasteczka zawieszone na skałach, nad przepaściami, gwarantują zapierające dech w piersiach widoki i pozwolą odkryć esencję Andaluzji, natomiast słoneczne Costa del Sol sprawi, że poczujecie na własnej skórze, czym jest hiszpańska sjesta. Na unikatowy klimat tej niezwykłej wycieczki do Hiszpanii składają się też starannie wybrane, butikowe hotele z charakterem.

Wypoczynek w Hiszpanii – Sewilla i Costa del Sol

Od 9 200 zł
Exclusive

Hiszpania - Sewilla, Costa del Sol

Kraina pełna urokliwych krajobrazów, egzotycznych plaż, zielonych dolin i białych szczytów; ojczyzna pięknych, tajemniczych kobiet i mężczyzn o ognistym temperamencie. Region słynący z okrutnej corridy, emocjonalnego flamenco, przekąsek tapas i słodkiej Sangrii. Zapraszamy Was w podróż przez region hiszpańskiej Andaluzji, do zwiedzenia pięknej Sewilli – miasta mistrza uwodzicieli Don Juana – oraz na Costa del Sol, gdzie pomiędzy odkrywaniem kolejnych atrakcji zrelaksujecie się otuleni promieniami południowego słońca.

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli
Zwiń
Costa del Sol

Costa del Sol

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować