Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

Costa del Sol /Hiszpania

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Wybrzeże Słońca ciągnie się przez ponad 150 km, prezentując urozmaicony klifami, zatoczkami i wydmami krajobraz południowej Hiszpanii. Więcej niż 300 słonecznych dni w roku sprawiło, że z niewielkich rybackich wiosek, rozsianych po wybrzeżu, wyrosły luksusowe kurorty i hotele, w których wakacyjny sezon trwa niemal cały rok. Nadmorskich atrakcji nie brakuje: od piaszczystych lub żwirowych plaż ciągnących się kilometrami, przez parki wodne i park rozrywki Tivioli, po pachnące grillowaną rybą lokalne knajpki.

Costa del Sol to także bogactwo wielowiekowej historii i sztuki oraz mnóstwo ciekawych miast. W Maladze, prócz XIV-wiecznego zamku Gibralfaro i ruin Teatru Rzymskiego z I wieku p.n.e., warto odwiedzić Muzeum Picassa i kontemplować oryginalną sztukę tego nieszablonowego kubisty. Marabella, znana jako miasto luksusu z wystawną mariną, kusi kolekcją rzeźb Salvadora Dalego. W Benalmádena obowiązkowym punktem wycieczki jest olbrzymi zamek Castillo de Colomares, w którym nigdy nie mieszkał żaden król, za to budowlę poświęcono Krzysztofowi Kolumbowi. Żądni adrenaliny i przygód mogą ruszyć na ekstremalny szlak zawieszony przy skałach, prowadzący przez 7,7 km – El Caminito del Rey.

Zwiń
Kiedy jechać na Costa del Sol?

Kiedy jechać na Costa del Sol?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

Puente Romano 5*

Od 13900 zł

Hiszpania - Costa del Sol

7 nocy w hotelu Puente Romano 5* z przelotem i transferami

Andaluzja – w ojczyźnie flamenco

Od 9 900 zł

Hiszpania - Sewilla, Ronda, Costa del Sol

Sewilla to perła w hiszpańskiej koronie, mozaika stylów i kultur, stolica flamenco pachnąca pomarańczą i kadzidłem. Wspaniale położona Ronda i urokliwe miasteczka zawieszone na skałach, nad przepaściami, gwarantują zapierające dech w piersiach widoki i pozwolą odkryć esencję Andaluzji, natomiast słoneczne Costa del Sol sprawi, że poczujecie na własnej skórze, czym jest hiszpańska sjesta. Na unikatowy klimat tej niezwykłej wycieczki do Hiszpanii składają się też starannie wybrane, butikowe hotele z charakterem.

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli
Zwiń
Costa del Sol

Costa del Sol

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować