Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

Tbilisi /Gruzja

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Stolica Gruzji i jedno z najstarszych miast świata, założone prawdopodobnie już 6 tysięcy lat temu. Położone jest nad rzeką Kurą, która według jednej z hipotez stanowi granicę między subkontynentami europejskim i azjatyckim. Przez milenia swojego istnienia przechodziło pod władanie różnych cywilizacji, czego ślady po dziś dzień można zauważyć zwiedzając Tbilisi i obserwując ciężką, tradycyjną kaukaską architekturę, przeplatającą się z lekkimi orientalnymi budowlami z czasów panowania Imperium Osmańskiego. Nazwa miasta pochodzi od słowa tbili, czyli ciepły, i jest ściśle związana z gorącymi źródłami, na których wzniesiono miejskie łaźnie i działające po dziś dzień uzdrowisko w orientalnej dzielnicy Abanotubani. Nad miastem dumnie góruje Narikala – cytadela, której początki sięgają IV wieku. Jest ona najlepszym punktem widokowym do obserwacji barwnej i dynamicznej kaukaskiej metropolii.

Położenie Tbilisi w swoistym kotle kultur i cywilizacji sprawia, że zwiedzanie miasta jest czymś niezwykłym. W mgnieniu oka można przejść tam z tętniących życiem europejskich dzielnic do spokojnych, starych części, przesyconych prawdziwie gruzińskim, autentycznym duchem, do miejsc pełnych tureckiej oraz żydowskiej przeszłości.

Zwiń
Kiedy jechać do Tbilisi?

Kiedy jechać do Tbilisi?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

Gruzja – winnym szlakiem do stóp Kaukazu

Od 7600 zł

Gruzja - Tbilisi, Signagi, Kachetia, Stepantsminda

Gruzja – kraj słynący z pięknych krajobrazów oraz przyjaznych mieszkańców! Wybierzcie się we wspaniałą podróż, podczas której będziecie rozpieszczać Wasze zmysły – zasmakujecie wybornej kuchni w Signagi, zauroczycie się górskimi pejzażami Doliny Truso oraz unikatową architekturą w Tbilisi, a podczas pobytu w winiarskim regionie Kachetii będziecie smakować pyszne gruzińskie wino, rozkoszując się malowniczą scenerią. Wycieczka do Gruzji z Planet Escape to gotowy przepis na niezapomnianą przygodę.

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli
Zwiń
Tbilisi

Tbilisi

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować