Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

Rzeka Wolta /Ghana

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Wybrzeże Wolty usiane jest maleńkimi, malowniczymi wioskami rybackimi, w których życie toczy się od wieków w takim samym, niespiesznym rytmie. Zamieszkajcie w jednej z nich, np. Atimpoku, i włączcie się w ten rytm! Odwiedźcie Tafi Atome i Tafi Abuipe, gdzie swoim niewymuszonym urokiem urzekną Was wścibskie i beztroskie małpki, kupcie od miejscowych rzemieślników intrygujące rzeźby i oszołamiająco barwne tkaniny... Wybierzcie się też na wycieczkę do Atsiekpoe, spotkajcie się z wodzem wioski i na własne oczy zobaczcie codzienność mieszkańców nadrzecznych siedlisk.

Nie możecie też ominąć niezwykłej perły techniki i inżynierii, znajdującej się w Akosombo. Mowa oczywiście o zaporze na rzece Wolta, która stworzyła największe pod względem powierzchni sztuczne jezioro na świecie. Po jego tafli leniwie popływacie niewielką łódką albo wybierzecie się na pełen zabawy rejs na pobliską wyspę. Tutejsze lasy zamieszkuje wiele ciekawych gatunków dzikich zwierząt i ptaków, których poszukacie podczas aktywnego trekkingu, by na koniec zobaczyć zapierającą dech w piersiach panoramę, rozciągającą się z okolicznych wzgórz.

Zwiń
Kiedy jechać nad Rzekę Wolta?

Kiedy jechać nad Rzekę Wolta?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

Ghana – region Wolty

Od 11000 zł

Ghana - Akra, Wyżyny Regionu Wolty, Rzeka Wolta, Laguna rzeki Wolta

Region Wolty to magiczny zakątek Afryki, który przyciąga fascynującą naturą i bogatą kulturą. Wędrując po nim, zobaczycie piękne jeziora, góry i wodospady, odkryjecie zatrzymane w czasie wioski, poczujecie siłę i majestat tej pięknej przestrzeni. Na wyżynach odwiedzicie tropikalne pola uprawne i plantacje kawy, wykąpiecie się w orzeźwiających wodospadach i wybierzecie się na górski trekking, nad brzegami rzeki Wolty włączycie się w niespieszny rytm życia nieznających jeszcze rzesz turystów wiosek, zaś nad laguną będziecie mieć możliwość podziwiania zapierających dech w piersiach widoków i odkrywania pustych, piaszczystych plaż..

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli
Zwiń
Akosombo

Akosombo

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować