Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

Cebu /Filipiny

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Piąte co do liczby mieszkańców miasto Filipin na wschodnim wybrzeżu wyspy Cebu. W mieście tym znajduje się główny, imponujący port morski obsługujący eksport manili, kopry, drewna i oleju kokosowego. Cebu to miasto, które nigdy nie zasypia, oszałamia energią, wielobarwnością i hałasem. Będąc na miejscu warto oddać hołd Magellanowi, który przybijając do portu w 1521 roku postawił krzyż, majestatycznie widniejący do dziś. Krzyż ten czczony przez Filipińczyków jest symbolem chrześcijaństwa na Filipinach. Nieopodal niego znajduje się główne miejsce religijnego kultu, mianowicie Bazylika Minore del Santo Nino (Kościół Świętej Rodziny). Jest to kościół augustianów, który zbudowany w 1565 roku ma na swoim koncie trzy pożary, do współczesnej formy został wzniesiony w 1737 roku, a w roku 1965 został podniesiony do rangi bazyliki. To pierwszy ustanowiony na wyspach kościół, zbudowany z kamienia, gdzie można oddać cześć postaci Santo Nino de Cebu uznanego za patrona miasta. Rokrocznie to miejsce przyciąga do siebie rzeszę pielgrzymów z całego świata.

Cebu jako najbardziej zaludniona wyspa Filipin wciąż zaskakuje świeżością i egzotyką plaż. Stanowi jedną z najsłynniejszych na świecie baz do nurkowania, gdzie podziwiać można niezapomniane rafy koralowe, Okolice wyspy to z pewnością niezapomniane wrażenia estetyczne. Cebu i okolice to rajski klimat z dużą nutką historii i legend.

Zwiń
Kiedy jechać do Cebu?

Kiedy jechać do Cebu?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

Plażowanie na Filipinach

Od 12500 zł

Filipiny - Cebu, Panglao, Bohol, Boracay, Manila

Białe połacie piasku, lazur wody płynnie przechodzący w błękit nieba, łagodny szum fal i szelest rzucających przyjemny cień palm, drinki kolorowe jak rybki śledzone przez maskę do snorkelingu i wielkie, zdziwione oczy maleńkich tarsjuszy – wakacje na Filipinach to synonim beztroskiego relaksu i wspaniałej rozrywki. Odkryj wszystkie barwy rafy koralowej, sprawdź, dlaczego Wzgórza Czekoladowe noszą tak apetyczną nazwę, skosztuj egzotycznych manilskich przysmaków, wyciągnij się na miękkim piasku i rozkoszuj się ucieczką od codzienności!

Tajemnicze Wisaje i Camiguin

Od 12100 zł

Filipiny - Cebu, Siquijor, Bohol, Camiguin

Na początek energia i dynamika miasta Cebu połączona z kultem i tradycją Filipin. Nieco później zaskoczy Was kameralność i atmosfera szamańskiej wyspy Siquijor – dopadnie Was jej idylliczność i magia plaż. Czekoladowe Wzgórza na wyspie Bohol i spotkanie z Tarsjuszami sprawią, że nie będziecie chcieli stamtąd wracać! Na koniec kokosowe palmy, manilskie banany, gorące źródła i… niezliczona ilość wulkanów na Camiguin.

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli
Zwiń

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować