Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

El Quseir /Egipt

Informacje ogólne

Informacje ogólne

El Quseir to zupełnie inne oblicze Egiptu! W przeciwieństwie do popularnej i obleganej przez turystów Hurghady, życie płynie tu dość spokojnie, a liczba wielkich hoteli nie przytłacza. Co więcej, idylliczne El Quseir słynie z fantastycznej rafy koralowej i doskonałych warunków do nurkowania i snorkelingu. Wiele miejsc dostępnych jest wprost z pięknej, piaszczystej plaży, dlatego feerią barw koralowców i zamieszkujących je ławic rybek cieszyć się mogą nie tylko wytrawni nurkowie, lecz także początkujący i dzieci. Pośród bujnego podwodnego życia zobaczyć można m.in. krowy morskie, żółwie, rozmaite rekiny, barakudy i skrzydlice – nie dziwota, że tutejsza rafa Elphinstone zalicza się do 20 najlepszych miejsc do nurkowania na świecie.

A jeśli nie macie ochoty na podwodne przygody? El Quseir to miasto o bogatej przeszłości, jeden z najważniejszych starożytnych portów Egiptu, którego rozkwit przypada na czasy otomańskie – Turcy wybudowali tu imponującą fortecę, istniejącą do dziś. Spacerując po starym mieście zobaczycie m.in. XIX-wieczny szpital, w którym opiekowano się podróżującymi do Mekki pielgrzymami, a także stary port, pamiętający jeszcze czasy Rzymian. Jeśli chcecie zakosztować lokalnego, orientalnego kolorytu, wybierzcie się na beduiński targ i spróbujcie swych sił w targowaniu – to niezbędna część egipskich zakupów!

Zwiń
Kiedy jechać do El Quseir ?

Kiedy jechać do El Quseir ?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

Egipt – Kair & zaginiona oaza

Od 13 800 zł

Egipt - Kair, Oaza Dakhla, El Quseir

Na początek Kair – kolebka kultury, historii i sztuki, miasto będące sercem Bliskiego Wschodu, o dwóch obliczach – islamskim i koptyjskim. Potem unikatowy, nagradzany eco-logde w jednej z najpiękniejszych egipskich oaz, gdzie doświadczycie prawdziwego luksusu w otoczeniu pełnej ekspresji przyrody. A na koniec Waszych wakacji w Egipcie – wypoczynek nad Morzem Czerwonym w spokojnym El Quseir, gdzie wystarczy tylko zerknąć pod powierzchnię wody, by zachwycić się urodą i bogactwem rafy koralowej!

Grand Tour d'Egypte

Od 11 600 zł

Egipt - Aleksandria, Kair, Asuan, Luksor, El Quseir

Przed Wami najcenniejsze klejnoty Egiptu! Odwiedźcie Aleksandrię, jeden z siedmiu cudów starożytnego świata, stańcie pod przedwiecznymi piramidami Gizy i zobaczcie oszałamiający Kair, odkryjcie Asuan i potężną świątynię Abu Simbel, popłyńcie w rejs po Nilu feluką, tradycyjną żaglową łodzią. Podczas tych wakacji w Egipcie Luksor oszołomi Was majestatem tysiącletnich gmachów, zaś dzikie plaże i rafa koralowa El Quseir – zachwycą swym urokiem i spokojem.

Magiczna Nubia – rejs prywatną feluką po Nilu

Od 8 500 zł

Egipt - Asuan, Nil, El Quiser

Autentyczny, magiczny, wiejski Egipt w odsłonie dla prawdziwych podróżników żądnych wrażeń. Malowniczy Asuan, rejs po Nilu feluką, tradycyjną żaglową łodzią, zatrzymane w czasie nubijskie wioski i kąpiele w lazurowych wodach Nilu. Podczas tej podróży przekonacie się sami, że wakacje w Egipcie wcale nie muszą być banalne!

Egipt – śladami Aleksandra Wielkiego

Od 10 600 zł

Egipt - Aleksandria, Siwa, Kair, El Quseir

Zagubiona na pustyni starożytna Oaza Siwa, gdzie Aleksander Wielki przyjeżdżał do wyroczni, dziś oprócz magii oferuje relaks w gorących źródłach w blasku pochodni, kąpiele w krystalicznych wodach słonych jezior oraz architekturę i klimat przeniesione z „Baśni z tysiąca i jednej nocy”. Aleksandria i Kair to tysiące lat historii, rozmach, szyk, wysoka kultura i chaos. El Quseir – ciepłe wody Morza Czerwonego i obłędnie kolorowa rafa koralowa. Podczas wycieczki do Egiptu skosztujcie wybornej mieszanki romantyzmu wyjętego z kart awanturniczych powieści, smaku przygody, estetycznych i kulturalnych wrażeń, poznajcie sekrety faraonów i największego zdobywcy w historii ludzkości – Aleksandra Wielkiego.

Morskie atrakcje El Gouna i El Quseir – Egipt z mniej znanej strony

Od 7 900 zł

Egipt - El Gouna, El Quseir

Miasta liczące kilka dekad i kilka tysiącleci, rafa koralowa oszałamiająca całym spektrum barw, sztuczne wyspy i prawieczny port,  rewelacyjne warunki do uprawiania wszelakich sportów wodnych – przed Wami dalekie od przeciętności wakacje w Egipcie! Na egipskiej ziemi powita Was wyrafinowana, szykowna El Gouna, luksusowy i elegancki orientalny kurort, gdzie pomkniecie jak wiatr na skrzydłach latawca, oddając się przyjemności kitesurfingu. Potem zapraszamy do starożytnego portu El Quseir, słynącego z bajecznej rafy koralowej i najlepszych na świecie miejsc do nurkowania.

Plaże i Luksor – dwa oblicza Egiptu

Od 8 700 zł

Egipt - El Gouna, Luksor, El Quseir

Połączenie niebanalnych miasteczek, wolnych od tłumów złotych, piaszczystych plaż oraz zabytków, w których zaklęta jest historia licząca kilka mileniów – wszystko to składa się na idealne wakacje w Egipcie! Wasze wczasy zaczniecie od eleganckiej, europejskiej El Gouny, przywodzącej na myśl Wenecję Orientu, by następnie poznać starożytne budowle Luksoru, pamiętające czasy największej potęgi faraonów. Na koniec czeka Was wypoczynek w wabiącym przepiękną rafą koralową i przejrzystością wód Morza Czerwonego starożytnym porcie El Quseir, jednym z najlepszych na świecie miejsc do nurkowania.

Movenpick Resort El Quseir 5*

Od 7600 zł

Egipt - El Quseir

7 nocy w hotelu Movenpick Resort El Quseir 5* z przelotem i transferami

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli
Zwiń
El Quseir

El Quseir

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować