Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

El Gouna /Egipt

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Wenecja w Egipcie? Jak najbardziej! Zapraszamy do El Gouna, prywatnego miasteczka, które swoje niezwykłe piękno zawdzięcza połączeniu egipskiej architektury i arabskiej sztuki. Nic nie pozostawiono tu przypadkowi: renomowane hotele, luksusowe wille, zatoki, uliczki i laguny pełne są barw, a kolory pustyni znajdują odzwierciedlenie w odcieniach domów i hoteli, kontrastujących z palmami, kwiatami i pełną gamą odcieni błękitu, którym mieni się morze, przez poetycznych Egipcjan zwane „Akwarium Allaha”. I nie dziwota – pod powierzchnią wody rozkwitają istną feerią barw ogrody koralowe, pełne twardych i miękkich korali, wokół których uwijają się tęczowe ryby, płaszczki, żółwie, a nawet delfiny. Panują tu doskonałe warunki do nurkowania i kitesurfingu, a tutejsze szkoły dysponują ofertą dla osób na każdym poziomie zaawansowania, choć by skorzystać w pełni z uroków rafy, trzeba wybrać się w rejs stateczkiem.

Miasteczko, rozrzucone na sztucznych wyspach, oblewanych turkusowymi wodami kanałów, których brzegi spinają niezliczone mostki, zaczęło być budowane na pustyni w 1989 roku. Na przybyszy czekają tu widoki kojarzące się bardziej z eleganckimi europejskimi kurortami niż z chaotycznym i nieuporządkowanym Egiptem. Pełna uroku El Gouna roztacza przed turystami szeroki wachlarz atrakcji – od nurkowania, wind- i kitesurfingu, przez rejsy jachtami, przejażdżki na nartach wodnych, aż po nocne życie, tętniące w klubach i dyskotekach. Choć do popularnej Hurghady jest zaledwie niespełna 30 km, w El Gouna zobaczycie zupełnie inny, nietypowy Egipt!

Zwiń
Kiedy jechać do El Gouna?

Kiedy jechać do El Gouna?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

Morskie atrakcje El Gouna i El Quseir – Egipt z mniej znanej strony

Od 7 900 zł

Egipt - El Gouna, El Quseir

Miasta liczące kilka dekad i kilka tysiącleci, rafa koralowa oszałamiająca całym spektrum barw, sztuczne wyspy i prawieczny port,  rewelacyjne warunki do uprawiania wszelakich sportów wodnych – przed Wami dalekie od przeciętności wakacje w Egipcie! Na egipskiej ziemi powita Was wyrafinowana, szykowna El Gouna, luksusowy i elegancki orientalny kurort, gdzie pomkniecie jak wiatr na skrzydłach latawca, oddając się przyjemności kitesurfingu. Potem zapraszamy do starożytnego portu El Quseir, słynącego z bajecznej rafy koralowej i najlepszych na świecie miejsc do nurkowania.

Plaże i Luksor – dwa oblicza Egiptu

Od 8 700 zł

Egipt - El Gouna, Luksor, El Quseir

Połączenie niebanalnych miasteczek, wolnych od tłumów złotych, piaszczystych plaż oraz zabytków, w których zaklęta jest historia licząca kilka mileniów – wszystko to składa się na idealne wakacje w Egipcie! Wasze wczasy zaczniecie od eleganckiej, europejskiej El Gouny, przywodzącej na myśl Wenecję Orientu, by następnie poznać starożytne budowle Luksoru, pamiętające czasy największej potęgi faraonów. Na koniec czeka Was wypoczynek w wabiącym przepiękną rafą koralową i przejrzystością wód Morza Czerwonego starożytnym porcie El Quseir, jednym z najlepszych na świecie miejsc do nurkowania.

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli
Zwiń
El Gouna

El Gouna

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować