Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

Dubrownik /Chorwacja

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Bez wątpienia Dubrownik to najpiękniejsze i najbardziej fotogeniczne miasto Chorwacji! To właśnie tutaj kręcono między innymi fragmenty „Gwiezdnych Wojen”, „Robin Hooda” czy „Gry o Tron”, a nieoficjalnie mówi się, że ulice tego miasta pojawią się również w jednym z filmów o przygodach Agenta 007. Klimat miasta najlepiej poczujecie na jego głównej ulicy – Stradunie, oficjalnie nazywanej ulicą Placa. O poranku znajdziecie tam małe kawiarenki serwujące znakomitą kawę i świeże pieczywo, wieczorami natomiast restauracje i bary, w których będziecie mogli spróbować rakiji – narodowego trunku Chorwacji. W zależności od wybranego rodzaju jest ona aromatyzowana winogronami, orzechami, miodem czy lokalnymi ziołami, jednak uważajcie – może mieć nawet 70% alkoholu!

W poszukiwaniu cienia i kolejnych atrakcji wejdźcie w jedną z wąskich uliczek odchodzących od Stradunu i pozwólcie sobie zgubić się pomiędzy średniowiecznymi zabytkami i uroczymi kamieniczkami Starego Miasta. Wieczorami odwiedźcie jedną z lokalnych knajpek i rozkoszujcie się widokiem Adriatyku bądź wybierzcie się na Wzgórze Srd, z którego rozciąga się malownicza panorama całego Dubrownika.

Zwiń
Kiedy jechać do Dubrownika?

Kiedy jechać do Dubrownika?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

Chorwacja i Czarnogóra – perły Adriatyku

Od 9100 zł

Chorwacja, Czarnogóra - Dubrownik, Zatoka Kotorska

Odkryjcie Chorwację i Czarnogórę, a w nich dwie perełki – wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Dubrownik i Kotor! Przed wami wypoczynek w luksusowych hotelach położonych w cichej i spokojnej okolicy, miasteczka o nieporównanym uroku, setki malowniczych plaż, lagun, wielobarwnej przyrody, a także fiordów! Podróż do Chorwacji i Czarnogóry to idealna propozycja zarówno dla miłośników błogiego wypoczynku, miłośników historii i kultury, jak i górskich aktywności, dajcie się więc zauroczyć fantastycznym krajobrazom i pięknym starówkom, pokosztujcie tutejszych smakołyków i wina, pogłaskajcie kotorskie koty i popływajcie w czystych wodach Adriatyku.

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli
Zwiń
Dubrownik

Dubrownik

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować