Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

Dolina Douro /Portugalia

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Nie będzie przesadą stwierdzenie, że dolina rzeki Douro – trzeciej co do wielkości rzeki na Półwyspie Iberyjskim – to miejsce głęboko zapadające w pamięć. Górzyste tereny doliny Duero i jej dopływów, położone w północno-wschodniej Portugalii, już od czasów rzymskich słyną z produkcji wina. Dziki i piękny krajobraz, przez wieki dostępny jedynie drogą wodną, łagodzą wykute w skałach tarasy, na których zieleni się gęstwina winorośli. Z kojącą barwą winnic kontrastują ciemne, granitowe urwiska i bielone posiadłości winiarskie – quintas, w których piwnicach kryją się niezrównane wina, z całego świata przyciągające amatorów tego trunku. Kręte, malownicze drogi, wioski piękne jak z pocztówki, zbocza pokryte drzewami oliwnymi, migdałowcami oraz gajami pomarańczowymi, doskonałe restauracje, w których pokosztować można wędzonych szynek i pikantnych kiełbasek – ta winem płynąca kraina ma naprawdę wiele do zaoferowania!

Główne miasta doliny to Peso de Regua, Pinao, Sao Joao da Pesqueira, Tua, Vila Nova de Foz Coa. Dostać się tu można drogą, meandrującą w górę i w dół stromych wzgórz, choć podróż koleją lub łodzią obfituje w jeszcze bardziej malownicze, spektakularne widoki. Odwiedźcie kilka winiarni, spędźcie noc w jednej z quintas, dołączcie do zbioru winogron, wybierzcie się na rejs po rzece – niech wino zaszumi Wam w głowie i uczyni podróż po Portugalii niezapomnianą.

Zwiń
Kiedy jechać do Doliny Douro?

Kiedy jechać do Doliny Douro?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

Północna Portugalia Exclusive

Od 13 600 zł
Exclusive

Portugalia - Dolina Douro, Porto

Malownicza dolina Douro, której strome zbocza wyrzeźbił wartki nurt rzeki, to jedna z najpiękniejszych dolin Półwyspu Iberyjskiego. Jej piękne tarasy porastają winorośle – symbol tego winiarskiego regionu. Słodkie i aromatyczne porto nigdzie nie smakuje tak wybornie jak w jednej z tutejszych winnic, które podziwiać możecie z tarasu Waszego ekskluzywnego hotelu. Idealnym uzupełnieniem wakacji w Portugalii będzie wizyta w mieście sześciu mostów, czyli niepokornym Porto – spacery po starej portowej dzielnicy, spokojne śniadania z wyśmienitą kawą oraz relaks w luksusowym hotelu na wzgórzu.

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli
Zwiń
Dolina Douro

Dolina Douro

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować