Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

Zatoka Kotorska /Czarnogóra

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Położony nad malowniczą Zatoką Kotorską Kotor bez wątpienia jest najpiękniejszym miastem Czarnogóry. Okolicznym krajobrazem przypomina norweskie fiordy, choć w o wiele cieplejszym wydaniu. Otoczony z trzech stron masywami Gór Dynarskich oferuje zarówno świetne plaże, jak i – dla bardziej aktywnych – możliwość trekkingu, a zimą także stoki narciarskie!

Przepiękną panoramę samego miasta oraz fragmentu zatoki zobaczycie z górującej nad nim Twierdzy Św. Jana i z pozostałości fortyfikacji – tego nie możecie przegapić! Niedaleko miejskich murów znajduje się także rzadziej uczęszczany szlak w okolice starej, opuszczonej już elektrowni – idealny do wędrówek bez tłumów, oferujący z góry nie mniej zjawiskową panoramę Zatoki. Centrum Kotoru to także dziesiątki mniejszych i większych placyków, na których znajdziecie sklepy z pamiątkami, niewielkie urokliwe kawiarnie, restauracje serwujące miejscowe przysmaki, a także niezliczone… koty! Według jednej z historii to właśnie od żyjących tu czworonogów wzięła się nazwa samego miasta.

Zwiń
Kiedy jechać do Zatoki Kotorskiej?

Kiedy jechać do Zatoki Kotorskiej?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

Chorwacja i Czarnogóra – perły Adriatyku

Od 9100 zł

Chorwacja, Czarnogóra - Dubrownik, Zatoka Kotorska

Odkryjcie Chorwację i Czarnogórę, a w nich dwie perełki – wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Dubrownik i Kotor! Przed wami wypoczynek w luksusowych hotelach położonych w cichej i spokojnej okolicy, miasteczka o nieporównanym uroku, setki malowniczych plaż, lagun, wielobarwnej przyrody, a także fiordów! Podróż do Chorwacji i Czarnogóry to idealna propozycja zarówno dla miłośników błogiego wypoczynku, miłośników historii i kultury, jak i górskich aktywności, dajcie się więc zauroczyć fantastycznym krajobrazom i pięknym starówkom, pokosztujcie tutejszych smakołyków i wina, pogłaskajcie kotorskie koty i popływajcie w czystych wodach Adriatyku.

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli
Zwiń
Zatoka Kotorska

Zatoka Kotorska

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować