Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

Split /Chorwacja

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Drugie – po Zagrzebiu – największe miasto Chorwacji. Wśród Chorwatów panuje powszechna opinia, że to także najbardziej eleganckie miasto w kraju. Będąc w Splicie z pewnością musicie udać się do pochodzącego z przełomu III i IV wieku Pałacu Dioklecjana. To w jego pobliżu znajdują się wszystkie najważniejsze zabytki miasta, do których najczęściej prowadzą wąskie, brukowane uliczki. Szczególnie polecamy przespacerować się prowadzącą aż do nadmorskiej promenady ulicą Marmontova oraz zrobić zakupy na miejscowym Starym Bazarze, nazywanym tutaj Tržnicą.

Kierując się wzdłuż wybrzeża, odwiedźcie także Wzgórze Marjana, z przepięknym parkiem, w którym bez problemu znajdziecie schronienie przed słońcem i świetne miejsce do obserwacji codziennego życia Splitu. Wokół półwyspu, na którym znajduje się Park, znajdziecie także wiele plaż – my szczególnie polecamy wybrać się na Ježinac.

Split jest także jednym z lepiej skomunikowanych miast w regionie, więc jeśli tylko wystarczy Wam czasu, polecamy wybrać się w jego okolice. Jedynie 25 kilometrów dalej trafić możecie do Trogiru, ze wspaniałą, średniowieczną starówką, a na wyspę Brač w sezonie kilka razy dziennie odpływają promy.

Zwiń
Kiedy jechać do Splitu?

Kiedy jechać do Splitu?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli
Zwiń
Split

Split

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować