Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

Park Narodowy Chobe /Botswana

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Położony na dalekiej północy kraju, trafnie nazywany „Krainą gigantów” Park Narodowy Chobe jest trzecim co do wielkości i najczęściej odwiedzanym parkiem narodowym w Botswanie. Jego nazwa pochodzi od urzekająco pięknej rzeki Chobe, zapewniającej całoroczne źródło wody dla niezliczonych, żyjących tu zwierząt i ptaków. Żyzne równiny i mokradła płynnie przechodzą w murawy, lasy mopane i gęste zarośla, tworząc urozmaiconą mozaikę zróżnicowanych siedlisk, dających schronienie jednemu z największych skupisk zwierzyny na kontynencie afrykańskim. Zobaczycie tu przedstawicieli Wielkiej Piątki: lwy, bawoły, lamparty i nosorożce, a przede wszystkim słonie: żyje ich tu najwięcej w Afryce! Prócz tego przez bezkresne przestrzenie parku przeciągają stada antylop, przemykają nieuchwytne gepardy, w tutejszych rozlewiskach kryją się drapieżne krokodyle nilowe, zewsząd słychać świergot, śpiew i trzepot skrzydeł przedstawicieli niemal 500 gatunków żyjących tu ptaków.

W tak wspaniałym otoczeniu okazji do bliskiego kontaktu z naturą nie brakuje: poranne i wieczorne safari, wyprawy łodzią, nocne podglądanie zwierzyny, samodzielne przejażdżki, fotograficzne łowy – wakacje w Parku Narodowym Chobe to kwintesencja afrykańskiej przygody!

Zwiń
Kiedy jechać do Parku Narodowego Chobe?

Kiedy jechać do Parku Narodowego Chobe?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

Botswana & Zimbabwe w pigułce

Od 27900 zł

Botswana, Zimbabwe - Wodospady Wiktorii, Park Narodowy Chobe, Delta Okawango, Durban

Monumentalne Wodospady Wiktorii w Zimbabwe, emocjonujące safari w najciekawszych parkach narodowych Botswany i wypoczynek na świetnych plażach RPA podczas jednej wyprawy? Dlaczego nie! Zapraszamy w wyjątkową podróż po rzadko odwiedzanych zakątkach Afryki, gdzie przyroda wciąż skutecznie opiera się działaniom człowieka, zwierzęta przeciągają przez sawanny w nieprzeliczonych stadach, a uroda krajobrazu nie daje o sobie zapomnieć. A na koniec – miękki piasek afrykańskich plaż.

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli
Zwiń
Botswana

Botswana

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować