Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

Salar de Uyuni /Boliwia

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Wycieczka po solnej pustyni jest prawdziwie fascynującą przygodą – to jedno z najpiękniejszych miejsc w Ameryce Południowej oferuje spektakularne widoki, unikatowe w skali świata. Najpopularniejszym sposobem zwiedzania solniska są wycieczki autami terenowymi z prywatnymi kierowcami. Rozległy teren i bogactwo atrakcji sprawiają, że podczas trzydniowych wyjazdów przeżyjemy niezapomniane chwile.

W okresie od listopada do marca, podczas pory deszczowej, salar okresowo zostaje przykryty cienką warstwą wody. Właśnie wtedy powstaje największe lustro na świecie, a turyści z całego świata zjeżdżają się, aby sfotografować ten cud natury.

Na terenie solniska znajduje się również Narodowy Rezerwat Przyrody, słynący z licznych gejzerów i gorących źródeł, górskich szczytów i wulkanów oraz kolorowych jezior, przy których możemy zaobserwować flamingi.

Mieszkańcy regionu samodzielnie wydobywają sól, budując małe kopce stanowiące charakterystyczny element krajobrazu. Szacuje się, że na obszarze solniska znajduje się ponad 50% zasobów całej soli na świecie.

Zwiń
Kiedy jechać do Salar de Uyuni?

Kiedy jechać do Salar de Uyuni?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

Naturalne skarby Andów. Niesamowita podróż po Ameryce Łacińskiej

Od 26 500 zł

Boliwia, Chile, Peru - Lima, Arequipa, Kanion Colca, Puno, Jezioro Titicaca, Copacabana, Isla del Sol, La Paz, Salar de Uyuni, San Pedro de Atacama, Santiago de Chile

Podróż przez trzy kraje Ameryki Południowej pozwoli Wam odkryć różnice i podobieństwa pomiędzy Peru, Boliwią i Chile. Odwiedzicie trzy stolice tych krajów oraz najbardziej popularne atrakcje przyciągające turystów w te piękne i malownicze tereny.

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli
Zwiń
Salar de Uyuni

Salar de Uyuni

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować