Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

Uluru /Australia

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Uluru to święta skała Aborygenów, inaczej nazywana Ayers Rock. Symbol Australii, największa atrakcja i cel wycieczek do Parku Narodowego Uluru – Kata Tjuta, znajdującego się w sercu kontynentu. Według wierzeń aborygeńskiego plemienia Anangu to miejsce powstania świata, otaczane przezeń czcią jako najważniejszy punkt na Ziemi. Zachwycający zmiennością i intensywnością odcieni czerwonej barwy majestatyczny kamień ery prekambryjskej, wznosi się na wysokość ponad 300 metrów i ma 8 kilometrów w obwodzie. U jego podnóża kryje się wiele jaskiń, których wnętrza zdobią ścienne malowidła. Nie brakuje tu także świętych dla tradycyjnych właścicieli tego terenu miejsc. Aborygeńscy przewodnicy wprowadzają zwiedzających w magiczny świat plemiennej mitologii, tradycji i historii. A ta sięga aż 10 000 lat wstecz, kiedy to zaczęli osiedlać się na tych terenach ich rdzenni mieszkańcy. Europejscy odkrywcy umieścili Ayers Rock na mapach dopiero w 1872 roku.

Urulu można podziwiać z punktów widokowych, obejść lub objechać rowerem bądź motocyklem, a nawet wielbłądem, czy też oglądać z balonu lub helikoptera. Najlepszy czas na obserwację, gwarantujący najbardziej wyjątkowe doznania estetyczne, to wschód i zachód słońca. Park, na którego obszarze wyrasta skalny gigant, zapewnia także wiele innych możliwości eksploracji natury. Warto odwiedzić święte miejsce wielu ceremonii aborygeńskich, czyli zespół formacji skalnych Kata Tjuta, znajdujący się zaledwie 30 km od Uluru. Miłośnicy świata przyrody będą zachwyceni bogactwem tutejszej fauny i flory.

Zwiń
Kiedy jechać do Uluru?

Kiedy jechać do Uluru?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

Australia w pigułce

Od 13700 zł

Australia - Sydney, Góry Błękitne, Uluru, Cairns

Najmniejszy kontynent i (niemal) największe państwo na świecie, bezkresne pustynne przestrzenie i spalony słońcem busz, wielomilionowe miasta, w których chce się żyć, i święte miejsca Aborygenów, od dziesiątek tysięcy lat otaczane czcią. Wolisz plaże czy muzea? Wyrafinowanie opery czy zmysłowy wieczór przy wybornym winie? Wędrówkę po osnutych błękitną mgiełką górach czy obserwację umykających spod kół samochodu zwierząt? Dlaczego nie wybrać wszystkiego? Wakacje w Australii to barwne marzenie, które zawsze może się spełnić!

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli
Zwiń
Uluru

Uluru

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować