Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

Great Ocean Road /Australia

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Great Ocean Road to malownicza trasa o długości 243 km, biegnąca wzdłuż południowo-wschodniego wybrzeża Australii, pomiędzy miejscowościami Torquay i Allansford. Droga ta jest w istocie ikoną Australii, zaraz obok opery w Sydney, Uluru i Wielkiej Rafy Koralowej. Znajdziecie tu klimatyczne surferskie miejscowości, imponujące formy skalne, dzikie plaże, zachwycające urodą wodospady i ciekawe parki narodowe będące domem misiów koala. Trasę najlepiej przemierzyć samochodem – taki sposób podróżowania zapewnia wolność odkrywania jej najpiękniejszych zakątków.

Symbolem Great Ocean Road jest 12 Apostołów – zespół siedmiu wapiennych kolumn wyłaniających się z morza tuż przy klifowym wybrzeżu, na terenie Parku Narodowego Campbell. Spektakularne zachody słońca ściągają tu wielu turystów, a samo miejsce jest jednym z najczęściej fotografowanych w Australii. Warto odwiedzić Park Narodowy Great Otway pokryty dziewiczą, podzwrotnikową puszczą, gdzie na podróżników czekają dobrze przygotowane szlaki turystyczne, wiodące między bujną roślinnością i ogromnymi paprociami. Tak wędrując można natknąć się na cudowne wodospady, jeziora, platformy skalne, a także wspaniałe piaszczyste plaże i dramatyczne klifowe wybrzeże. W pobliżu Great Otway znajduje się słynna Apollo Bay – zatoka i klimatyczna miejscowość, która będzie z pewnością miłym przystankiem na trasie, ale także dobrą bazą wypadową do zwiedzania okolicznych atrakcji.

Great Ocean Road ma tyle do zaoferowania, że nie sposób wymienić wszystkich ciekawych miejsc, punktów widokowych i miasteczek. Odnajdą się tu miłośnicy plaż, pływania, sportów wodnych i przyrody, a w przerwie między ochami i achami wywołanymi tymi spektakularnymi widokami znajdzie się z pewnością okazja na typowe australijskie barbeque i relaks w nadmorskich miasteczkach.

Zwiń
Kiedy jechać na Great Ocean Road ?

Kiedy jechać na Great Ocean Road ?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

Najpiękniejsze zakątki Australii

Od 14900 zł

Australia - Melbourne, Park Narodowy Grampians, Apollo Bay, Byron Bay, Sydney

Podczas tej wycieczki do Australii poznacie wiele różnych oblicz tego kontynentu: od wspaniałych metropolii – Melbourne i Sydney, po górskie krajobrazy Parku Narodowego Grampians, subtropikalny ekosystem Great Otway, spektakularne klifowe wybrzeże wzdłuż Great Ocean Road i klimatyczne miasteczko Byron Bay ze wspaniałymi plażami. W miastach zakosztujecie kosmopolitycznego stylu życia i będziecie gościć w najlepszych restauracjach, a podczas czterodniowego objazdu przekonacie się, czym jest prawdziwe australijskie barbecue!

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli
Zwiń
Great Ocean Road

Great Ocean Road

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować