Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

Cairns /Australia

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Miasto portowe w stanie Queensland, na południowo-wschodnim wybrzeżu kontynentu, jest tętniącym życiem ośrodkiem turystycznym. Wyjątkowe sąsiedztwo takich cudów natury, jak Wielka Rafa Koralowa i tropikalne lasy deszczowe, czyni Cairns idealnym miejscem na pełen aktywności wakacyjny wypoczynek. Kąpiel w turkusowych wodach Morza Koralowego przy cudownych, rajskich plażach, wyśmienite potrawy lokalnej kuchni i bogate życie nocne, to tylko niektóre z propozycji czekających na turystów.

Cairns jest dogodną bazą wypadową dla wszelkiego rodzaju wycieczek. Można wybrać się na safari do buszu, zwiedzać okoliczne jaskinie, uprawiać rafting na górskich rzekach, a nawet zjeżdżać po linach w lesie tropikalnym czy oglądać go z perspektywy kolejki linowej zawieszonej nad koronami drzew. Niebywale mocnych wrażeń dostarcza Kuranda Scenic Railway – stuletnia linia kolejowa o niezwykle malowniczym przebiegu krętej trasy, gwarantującej zapierające dech w piersiach widoki, mijającej przepaści i wodospady i prowadzącej przez spektakularnie zawieszone mosty i aż 15 tuneli. Okolice Cairns można też zwiedzać z lotu ptaka, z pokładu małego samolotu lub decydując się na skydiving z lądowaniem bezpośrednio na plaży. Potem pozostaje już tylko nurkowanie wśród jednej z najpiękniejszych raf koralowych świata, wędkowanie lub rejs wśród okolicznych wysepek. Wśród innych atrakcji jest jeszcze farma krokodyli, ogród botaniczny i Park Kulturowy, w którym można poznać autentyczne życie i tradycje Aborygenów. Wieczorem natomiast zaczyna się nocne życie, którym rozkoszować się można w jednym z klubów, kasyn, na koncercie bądź w spokojniej marinie z widokiem na zatokę Trinity, delektując się np. wspaniałymi owocami morza.

Zwiń
Kiedy jechać do Cairns?

Kiedy jechać do Cairns?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

Australia w pigułce

Od 13700 zł

Australia - Sydney, Góry Błękitne, Uluru, Cairns

Najmniejszy kontynent i (niemal) największe państwo na świecie, bezkresne pustynne przestrzenie i spalony słońcem busz, wielomilionowe miasta, w których chce się żyć, i święte miejsca Aborygenów, od dziesiątek tysięcy lat otaczane czcią. Wolisz plaże czy muzea? Wyrafinowanie opery czy zmysłowy wieczór przy wybornym winie? Wędrówkę po osnutych błękitną mgiełką górach czy obserwację umykających spod kół samochodu zwierząt? Dlaczego nie wybrać wszystkiego? Wakacje w Australii to barwne marzenie, które zawsze może się spełnić!

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli
Zwiń
Cairns

Cairns

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować