Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Wielka Migracja Afryki – Tanzania i Kenia

Bądź częścią niesamowitego spektaklu – wielkiej migracji zwierząt, która odgrywa się na stepach Tanzanii i Kenii. Kiedy ma miejsce Wielka Migracja w Afryce? Wielka Migracja Serengeti odbywa się dwa razy w roku. W okresie od stycznia do marca miliony gnu i zebr przemierzają setki kilometrów równin Serengeti, w poszukiwaniu pożywienia i wody, by swą podróż zakończyć w kenijskim rezerwacie Masai Mara. W tym czasie wybierz się na safari do Krateru Ngorongoro, kaldery wulkanu wygasłego miliony lat temu. Można tu spotkać stada gnu i zebr z młodymi, które stanowią łakomy kąsek dla wygłodniałych lwów. Co ciekawe, jest to jedyne miejsce na świecie, gdzie na tak małej powierzchni można spotkać Wielką Piątkę Afryki: słonia, lwa, bawoła, nosorożca i lamparta, oraz inne dzikie zwierzęta znane z programów przyrodniczych.

Drugi raz fascynujący obraz Wielkiej Migracji Serengeti można zobaczyć w lipcu i sierpniu, gdy nad rzekami Mara w Kenii i Grumeti w Tanzanii, przez które przedostają się ogromne stada, rozgrywają się dramatyczne sceny, podczas których krokodyle przystępują do uczty, wykorzystując nieuwagę i słabość swoich ofiar.

Wakacje w Tanzanii to niesamowita okazja, aby zobaczyć ten dziki, fascynujący świat, gdzie zwierzęta żyją w swoim naturalnym środowisku, a od zarania dziejów zmieniło się tam naprawdę niewiele. Wielka Migracja w Tanzanii – polecamy!

Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować