Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Masajowie

Chcesz poznać rdzennych mieszkańców Afryki, którzy nadal kultywują prastare tradycje? Wycieczka do Kenii to świetna okazja, by zobaczyć taniec Masajów. Ich obrzędy powoli odchodzą w przeszłość, dlatego warto się pospieszyć!

Masajowie są znani ze swojego poczucia dumy, godności i świadomości bycia odrębnymi. Ich zwyczaje (specyficzny taniec z podskokami na prostych nogach, kolorowe tkaniny, barwienie ciała ochrą) nie przypominają żadnego innego ludu. Nie zgadzają się na kompromisy ani na wspólne działanie ponad podziałami plemiennymi. Borykają się z wieloma problemami, takimi jak np. brak wody czy grodzenie ich odwiecznych pastwisk, z których są wydzielane są tereny chronione. To oznacza, że w czasie safari w Kenii można po prostu natknąć się na ich grupę, przemierzającą należące do nich ziemie.

Coś niewątpliwie ulega zmianom, zwłaszcza że Masajowie, zamieszkujący tereny nieopodal rezerwatów zwierząt, spotykają się z turystami, spragnionymi prawdziwego safari. Dziś można spotkać Masaja w tradycyjnej, purpurowej tunice, w kieszeni której wibruje telefon komórkowy. Nie wiadomo, jak długo ich obyczaje przetrwają w odwiecznym kształcie, dlatego warto zatrzymać się i od starszej masajskiej wdowy nabyć kilka sznurów unikalnych paciorków.

Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować