Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Dzikie plaże Sri Lanki

Odpocznij na ciągnących się długimi kilometrami, dzikich plażach południowego wybrzeża. Zachwyć się niepowtarzalnym pięknem zatoki Tangalle, której bialutkie plaże zachęcają do wyłożenia się na nich i pozostania w tym miejscu na zawsze, a nie tylko czas trwania wakacji na Sri Lance. Spodziewaj się rafy koralowej migotającej wielobarwnością, urokliwie rozrzuconych gdzieniegdzie skał, rozłożystych palm, a nawet żółwi! Świetną opcją w trakcie podróży na Sri Lance jest zwerbowanie lokalnego rybaka do małego rejsu do miejscówki, gdzie panują najlepsze warunki do snorkelingu. Ponadto bez problemu znajdziesz w Tangalli plaże przypominające bezludne, na których zapomnisz o świecie! W odpowiednim sezonie dostąpisz być może szczęścia zobaczenia na własne oczy wieloryba, a już bez wątpienia zaobserwujesz lankijskich rybaków trudniących się nietypową metodą połowu. Plażowanie to wisienka na torcie wycieczki na Sri Lankę.

Plaże na Sri Lance – które warto zobaczyć?

Hikkaduwa

To plaża na południowo-zachodnim wybrzeżu Sri Lanki, niedaleko miasta Galle. Plaża jest długa, a od infrastruktury oddziela ją szereg palm. To jedno z najpopularniejszych miejsc do uprawiania scuba divingu, ale także do nurkowania, ze względu na występującą w oceanie rafę koralową. To także mekka surferów, ponieważ dno przy wybrzeżu jest dosyć płytkie. Tuż przy plaży znajduje się mnóstwo kawiarni oraz restauracji, dlatego jest to idealne miejsce na rodzinny wypoczynek. Należy pamiętać jednak, że prądy morskie na Sri Lance są mocne, dlatego zachowanie bezpieczeństwa to podstawa.

Goyambokka Beach

Położona w Tangalle, na południu wyspy, plaża Goyambokka słynie z krystalicznie niebieskiego koloru wody w oceanie oraz bogatego życia podwodnego. Kilka razy do roku można zaobserwować na niej wylęg żółwi! Infrastruktura plażowa jest rozwinięta – na plaży znajduje się mnóstwo leżaków i hamaków. Fale w oceanie nie są zazwyczaj wysokie, więc warto rozważyć tę plażę jako jedną z opcji na pobyt z dziećmi.

Dickwella

To bardzo spokojne i jeszcze nie do końca rozwinięte miejsce na południu wyspy. Plaża położona jest w zatoczce, w cichym miejscu, z dala od głośnej cywilizacji. Warto wiedzieć, że ta plaża na Sri Lance nie jest zagospodarowana, a leżaki przynależą zazwyczaj do hoteli lub restauracji, dlatego posiadanie swojego ręcznika jest tutaj niezbędne. Temperatury wody w oceanie prawie cały rok odnotowują ok. 28°C!

Mirissa

Plaża Mirissa, z jednym z najbardziej instagramowych spotów zdjęciowych na wyspie, znajduje się na południu Sri Lanki. Podzielona jest na dwie części przez słynną skałę, a zarazem punkt widokowy – Parrot Rock. Turystów na tę jedną z najpiękniejszych plaż na Sri Lance przyciąga tutaj piękne wybrzeże z jasnoróżowym piaskiem, idealne warunki do snorkelowania oraz cisza.

Negombo

Jedna z najpopularniejszych plaż na Sri Lance znajduje się na jej zachodnim wybrzeżu, niecałą godzinę od lotniska w Kolombo. Samo Negombo to rybackie miasteczko z zabytkowymi kościołami i niewielkimi sklepikami oraz restauracjami. Miejsce to jest fantastyczną bazą wypadową do zwiedzania Sri Lanki – warto zatrzymać się tutaj na pierwszą noc i odpocząć po długim locie.

Nurkowanie na plażach Sri Lanki – co warto wiedzieć?

Ciepłe wody oceanu, bogate życie podwodne oraz rafa koralowa i zatopione wraki statków przyciągają turystów z całego świata na Sri Lankę. Należy jednak wiedzieć, które wybrzeże wybrać i kiedy na nurkowanie na Sri Lance, ponieważ monsuny kształtują lankijski klimat. Od października do maja warunki do nurkowania będą zdecydowanie lepsze na północno-zachodnim oraz zachodnim wybrzeżu, podczas gdy w pozostałe miesiące roku – na północnym wschodzie. Przed wyborem centrum nurkowego koniecznie upewnijcie się, czy posiada ono certyfikat PADI, który poświadcza odpowiednie przygotowanie i przeszkolenie instruktorów. Ceny półdniowego nurkowana na Sri Lance zaczynają się już od 300 zł za osobę.

Rafy koralowe na Sri Lance

Podwodny świat zachwyca chyba wszystkich, a odważni mogą obejrzeć go z bliska! Na Sri Lance znajduje się wiele miejsc, gdzie można zanurkować i zobaczyć wielobarwne rafy koralowca. W Hikkaduwa, zaledwie 200 m od linii brzegowej, rośnie prawie 200 rodzajów koralowca! Różnorodne morskie kreatury warto zaobserwować również w Passikudah, ale także przy półwyspie Kalapitiya, gdzie znajduje się jedna z najbardziej dziewiczych i chronionych raf koralowych Sri Lanki – Bar Reef. 

Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować