Jak dobrze przygotować się do podróży poślubnej?

Zainspiruj się i przeczytaj o podróży swoich marzeń na blogu

Jak dobrze przygotować się do podróży poślubnej?

W taką podróż wybierzecie się tylko raz w życiu, warto więc zadbać o jej najdrobniejszy szczegół. Sprawdźcie, na co powinniście zwracać uwagę, planując swoje poślubne wojaże. Przedstawiamy Wam dobrze zaplanowany „honeymoon” w pięciu krokach.  

1. Znajcie swoje prawa

Brzmi to trochę groźnie, ale tyczy się najprzyjemniejszej części planowania podróży poślubnej – promocji, zniżek i specjalnych pakietów, które przysługują nowożeńcom w hotelach niemal na całym świecie. Istnieją resorty, które specjalizują się w należytym goszczeniu świeżo upieczonych małżonków i właśnie na nie powinniście zwrócić szczególną uwagę.

Gdy obsługa hotelu wie, że w danym apartamencie przyjąć ma nowożeńców, zazwyczaj czeka tam na szczęśliwą parę butelka schłodzonego szampana lub wina, romantyczna dekoracja, rozmaite przekąski np. kosz egzotycznych owoców, a często także specjalny prezent od resortu – pareo, t-shirt itp. A to dopiero początek atrakcji! Chcecie odkryć je wszystkie? Spędźcie trochę czasu na przeglądaniu stron internetowych wybranych hoteli.

The St Regis Mauritius Resort

Informacje o pakietach dla młodych par znajdują się najczęściej na podstronie o nazwie „Honeymoon”. Możecie również skorzystać z portali do rezerwacji hoteli np. Booking czy Agoda, gdzie zamieszczone są opisy resortów, często w języku polskim. Opinie innych podróżników o danym hotelu znajdziecie w serwisie Tripadvisor – warto się z nimi zapoznać i skonfrontować swoje oczekiwania z tym, co przeżyli inni.

2.Palcem po mapie

Wiecie już, co przysługuje Wam na sam początek z tytułu podróży poślubnej, teraz czas na wybór miejsca! Warto wiedzieć, że najlepszą ofertę dla nowożeńców mają hotele w takich krajach jak Mauritius, Seszele, Malediwy czy Tajlandia. W Europie również nie brakuje tego typu kompleksów, zwłaszcza w basenie Morza Śródziemnego. Decydując się na konkretną destynację weźcie pod uwagę nie tylko atrakcyjność pakietów dla nowożeńców, ale przede wszystkim Wasze preferencje odnośnie rodzaju wypoczynku.

Jeśli lubicie plażowanie połączyć ze zwiedzaniem, odkrywaniem dużego miasta i eksperymentowaniem z kuchnią, to idealna będzie podróż poślubna w Tajlandii – kulinarne ekscesy Bangkoku, trekking w Chiang Mai i słodkie lenistwo na rajskich wyspach. Małżonkom, którzy marzą wyłącznie o wylegiwaniu się na złocistym piasku, polecić wypada najpiękniejsze na świecie plaże, które znajdują się na Malediwach, a w niczym nie ustępują im również wyspy Seszeli. Gdy z kolei łączycie przyjemne z pożytecznym, czyli plażowy relaks z uprawianiem sportów wodnych – wybierzcie się na wakacje na Mauritiusie, gdzie czekają na Was doskonałe warunki oraz zaplecze ze sprzętem i doświadczoną kadrą instruktorów.

3.Zaufajcie odpowiedniemu biuru podróży

Podczas rozmowy z pracownikiem biura podróży Planet Escape koniecznie podkreślcie, że szukacie oferty dedykowanej nowożeńcom. Dzięki temu konsultant będzie dopasowywał podróż, biorąc pod uwagę hotele atrakcyjne ze względu na najlepsze promocje – przykładowo może się okazać, że w danym hotelu na kilka dni pobytu przypada jeden nocleg gratis. Planet Escape specjalizuje się w podróżach poślubnych, które stanowią dużą część naszej działalności – na naszej stronie internetowej znajdziecie zakładkę lub odnośnik „Podróże poślubne”, gdzie znajdziecie przykładowe programy wakacji dla nowożeńców. Z pewnością znajdziecie masę inspiracji!

Sprawdź naszą ofertę podróży poślubnych – www.planetescape.pl!

Istotne, abyście trafili do osób, które rzeczywiście zajmują się organizacją miesięcy miodowych, ponieważ doświadczenie uczy pracowników wyspecjalizowanych biur podróży, co jest najważniejsze dla nowożeńców, na jakiej obsłudze szczególnie im zależy. Wykwalifikowany konsultant będzie wiedział, że w niektórych krajach np. na Kubie nie w każdym hotelu oczekiwania nowożeńców mają szansę się ziścić. Mimo prężnego rozwoju turystyki na Karaibach, hotelowa obsługa często nie ma pojęcia o europejskich standardach wypoczynku, co niektórym może nie odpowiadać – szczególnie podczas tej wymarzonej podróży, od której oczekuje się, że będzie idealna w każdym celu.

4.Papierkowa robota

Zmiana nazwiska panny młodej niesie za sobą pewne zobowiązania, którymi najlepiej zająć się możliwie szybko, a tyczy się to zwłaszcza nowożeńców, którzy planują spędzić miesiąc miodowy za granicą. Musicie pamiętać, że po zmianie danych osobowych widniejących w paszporcie traci on ważność po 60 dniach od momentu sporządzenia aktu małżeństwa stwierdzającego zmianę nazwiska. W przypadku osób, które przebywają za granicą termin ten wynosi 4 miesiące. Po ślubie, gdy panna młoda przyjmuje nazwisko męża lub nazwisko podwójne, zachowując jednocześnie swoje panieńskie, należy więc wyrobić nowe dokumenty.

Radzimy Wam, zależnie od terminu wyjazdu, wstrzymać się z wyrobieniem dokumentów lub zabrać się za to jak najszybciej. Jeżeli podróż poślubną rozpoczynacie już kilka dni po uroczystości, panna młoda może spokojnie podróżować ze starym paszportem, o ile wróci do Polski przed upływem 60 dni, licząc od daty zmiany nazwiska. Planujecie podróż dopiero po ślubie lub wybraliście dość odległy termin? W takim razie niezwłocznie podejmijcie kroki niezbędne do otrzymania nowych dokumentów. Taki proces trwa minimum dwa tygodnie.

Pamiętaj o wymianie paszportu!

Co istotne, rezerwując wycieczkę przez biuro podróży, zastanówcie się dobrze, z jakim paszportem będzie podróżować panna młoda i dokładnie to nazwisko podajcie konsultantowi w momencie rezerwacji biletów lotniczych. Najczęściej linie lotnicze nie zezwalają na bezpłatną zmianę nazwiska na bilecie, więc nieprzemyślany zakup kończy się często koniecznością zapłacenia za przelot ponownie. Oczywiście zdarza się, że linia pozwoli na zmianę nazwiska za drobną opłatą, ale lepiej dmuchać na zimne.

Więcej informacji na temat wyrobienia nowego paszportu znajdziecie na stronie http://www.malopolska.uw.gov.pl/default.aspx?page=paszport_podstawowe_informacje 

5.Korzystajcie póki możecie!

Jesteście już w podróży poślubnej, o której marzyliście od dawna! Możecie więc korzystać do woli, bo nowożeńcami nie jest się codziennie! Nie bójcie się pytać obsługę hotelu o atrakcje i zniżki przewidziane dla młodych par. W wielu hotelach dowiecie się, że przysługuje Wam 15 czy 20 procent upustu na usługi luksusowego kompleksu spa, gdzie zresztą przygotowano specjalne, romantyczne pakiety dla nowożeńców takie jak np. masaż czekoladą dla dwojga odbywający się w otoczeniu świec i z widokiem na morze lub las tropikalny. Często resorty respektują też specjalne zniżki na wycieczki do pobliskiego miasta czy klimatyczne rejsy na zachód słońca lub snorkeling. Za dodatkową opłatą, a w niektórych miejscach w cenie pobytu, zjecie kolację tylko we dwoje na odosobnionej plaży. Świeże owoce morza, doskonałe wino, soczyste owoce egzotyczne, szum fal i zachód słońca… Nic dodać, nic ująć!

Wypoczywajcie na całego!

W Waszym apartamencie także nie zabraknie romantycznej, poślubnej atmosfery, o którą zadba obsługa hotelu, jeśli zostanie poinformowana o celu Waszej podróży. W sypialni zastaniecie świece, świeże kwiaty, ozdoby w kształcie serc i wiele innych! Proponujemy więc nie wzbraniać się przed wspominaniem o tym, że jest to Wasz miesiąc miodowy. Gwarantujemy, że dobrze wybrane biuro podróży i dopasowane do Was hotele zatroszczą się o spełnienie Waszych marzeń.

Paula

Paula

Copywriter i redaktor, w Planet Escape pisze i zachęca do podróżowania z książką. Bez pamięci zakochana w Kubie i Hiszpanii, literaturze współczesnej oraz języku, zwłaszcza polskim i hiszpańskim. Fan Liverpoolu, wielbicielka zdrowego trybu życia i amerykańskich seriali oraz szczęśliwa posiadaczka niesfornego kundelka o imieniu Diego.

!
Ta strona używa plików cookies.