05.07.2023

Nikaragua, ukryta w sercu Ameryki Środkowej, to miejsce, które zachwyca swoim naturalnym pięknem, bogatą historią i pulsującą kulturą. Ta środkowoamerykańska perła zyskuje coraz większe uznanie wśród podróżników poszukujących unikalnych i nietypowych doświadczeń. Od oszałamiających krajobrazów wulkanicznych po dziewicze plaże, od miast kolonialnych po starożytne ruiny, Nikaragua oferuje różnorodne atrakcje, które na pewno pozostaną w Waszej pamięci!

Miasta, takie jak Granada i León, przenoszą nas w czasie do epoki hiszpańskiej kolonizacji, zachowując swoje urokliwe architektoniczne detale i barwną atmosferę. Starożytne ruiny, takie jak kompleks archeologiczny na wyspie Ometepe, otwierają okno na tajemniczą przeszłość Nikaragui i pozwalają zgłębić tajemnice dawnych cywilizacji.

To miejsce pełne kontrastów, gdzie możesz podziwiać aktywne wulkany, takie jak Masaya czy Concepción, które otaczają krajobraz lodowymi szczytami. Nikaragua jest również domem dla dziesiątek wspaniałych jezior, w tym jeziora Managua i jeziora Nikaragua – największego jeziora w Ameryce Środkowej.

Program podróży do Nikaragui:

Nikaragua – kraina jezior i wulkanów