Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

Zermatt /Szwajcaria

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Ciche, alpejskie miasteczko, pozbawione ruchu samochodowego, rozłożone wygodnie w dolinie, nad którym piętrzy się dumny, strzelisty Matterhorn – to bajeczny Zermatt. Tutaj można doświadczyć prawdziwej dominacji natury nad człowiekiem. Piramidalny szczyt, wybijający się ponad pozostałe tereny, to jedna z najbardziej rozpoznawalnych i zdecydowanie najczęściej fotografowana góra świata. Spływające z niej lodowczyki i śliskie ściany budzą zachwyt.

Cała okolica Zermattu obfituje w zapierające dech w piersi pejzaże, a odwiedzając ten region jesienią można doświadczyć wszystkich czterech pór roku w jeden dzień. Słynny Glacier Paradise, który można obserwować wraz z panoramą czterotysięczników ze szczytu Klein Matterhorn, niesamowite jęzory lodowcowe spływające między innymi z największego alpejskiego masywu Monte Rosa widoczne z Gornergrat, to największe atrakcje okolicy. Stąd nietrudno dostać się na wielkie wysokości, wystarczy wsiąść w jedną z wielu kolejek, które wyniosą Was niemal na 4 tysiące m n.p.m. Kolej linowa prowadząca na szczyt Klein Matterhorn jest najwyżej położoną w Europie, a jej górna stacja mieści się na 3883 m n.p.m. Zimowe szaleństwo można przeżyć tutaj naprawdę wyjątkowo, a dzienne aktywności zrównoważyć w sielskim miasteczku, pełnym tradycyjnej, alpejskiej architektury, uroczych kościółków i magicznych widoków.

Zwiń
Kiedy jechać do Zermatt?

Kiedy jechać do Zermatt?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

Szwajcaria – pociągiem przez kraj czekoladą płynący

Od 28 900 zł

Szwajcaria - Lucerna, Lauterbrunnen, Zermatt, Sankt Moritz, Zurych

Szwajcaria zachwyca różnorodnością! Tutejsze krajobrazy zmieniają się jak w kalejdoskopie, alpejskie łąki kuszą soczystą zielenią, strome szczyty i górskie przełęcze wabią zarówno amatorów pieszych wędrówek, jak i zapalonych narciarzy, rozległe jeziora, w których tafli przeglądają się malownicze wioski, zachęcają do przejażdżek kajakiem, a eleganckie miasta emanują dyskretną atmosferą luksusu. Odwiedźcie Szwajcarię w pigułce, czyli Lucernę, sprawdźcie, dlaczego Tolkien wzorował się na Lauterbrunnen, kreując baśniową krainę elfów, zobaczcie najsłynniejszą górę świata – Matterhorn, podziwiajcie widoki z pokładu Glacier Express, poznajcie stolicę zimowych sportów – Sankt Moritz. Wybierzcie się na wakacje w Szwajcarii i sprawdźcie, czy w tym kraju naprawdę wszystko działa jak w zegarku!

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli
Zwiń
Zermatt

Zermatt

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować