Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

Sankt Moritz /Szwajcaria

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Położone w południowo-wschodniej Szwajcarii miasto zbudowano na wysokości 1822 m n.p.m., pośród alpejskich gór. Od XIX wieku jest popularnym kurortem zarówno turystyki letniej, jak i zimowej. Sankt Moritz uważany jest za najstarszy ośrodek narciarski na świecie. W mieście rozegrało się wiele ważnych wydarzeń w historii sportów zimowych: pierwsze Mistrzostwa Europy w łyżwiarstwie figurowym, pierwsze zawody Pucharu Świata w curlingu oraz pierwsze zawody bobslejowe. W 1928 oraz 1948 roku było gospodarzem Zimowych Igrzysk Olimpijskich, a sportowe święta odbywają się tutaj także obecnie.

W tym liczącym ponad 5100 mieszkańców mieście usłyszycie prawdziwą mieszankę językową. Na ulicach wybrzmiewa zarówno język niemiecki, jak i włoski, portugalski i romansz. Obecna w mieście stacja kolejowa obsługuje połączenia dwóch słynnych linii: Glacier Express oraz Bernina Express. Prawnie chronionym symbolem miasta jest słońce, które świeci tutaj przez wiele dni w roku, sprzyjając zarówno zimowym sportom, jak i górskim wędrówkom. Sankt Moritz zadowoli najbardziej wymagających podróżnych dzięki doskonałej bazie ekskluzywnych hoteli oraz wyśmienitych restauracji, w których można posmakować na przykład pysznego engadyńskiego tortu orzechowego.

Zwiń
Kiedy jechać do Sankt Moritz?

Kiedy jechać do Sankt Moritz?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

Szwajcaria – pociągiem przez kraj czekoladą płynący

Od 28 900 zł

Szwajcaria - Lucerna, Lauterbrunnen, Zermatt, Sankt Moritz, Zurych

Szwajcaria zachwyca różnorodnością! Tutejsze krajobrazy zmieniają się jak w kalejdoskopie, alpejskie łąki kuszą soczystą zielenią, strome szczyty i górskie przełęcze wabią zarówno amatorów pieszych wędrówek, jak i zapalonych narciarzy, rozległe jeziora, w których tafli przeglądają się malownicze wioski, zachęcają do przejażdżek kajakiem, a eleganckie miasta emanują dyskretną atmosferą luksusu. Odwiedźcie Szwajcarię w pigułce, czyli Lucernę, sprawdźcie, dlaczego Tolkien wzorował się na Lauterbrunnen, kreując baśniową krainę elfów, zobaczcie najsłynniejszą górę świata – Matterhorn, podziwiajcie widoki z pokładu Glacier Express, poznajcie stolicę zimowych sportów – Sankt Moritz. Wybierzcie się na wakacje w Szwajcarii i sprawdźcie, czy w tym kraju naprawdę wszystko działa jak w zegarku!

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli
Zwiń
Sankt Moritz

Sankt Moritz

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować