Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

Lucerna /Szwajcaria

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Lucerna, nazywana najpiękniejszym miastem Szwajcarii, to prawdziwa perła w koronie Alp. Położona nad Jeziorem Czterech Kantonów i rzeką Reuss jest nieodłącznie, od wieków, związana z wodą. Spacerując uliczkami i bulwarami starego miasta można poczuć nadzwyczajny klimat przeszłości, w którym główną rolę odgrywają duchy średniowiecza oraz baroku. Symbolami Lucerny są długie, drewniane, kryte mosty – Kappelbrucke – najstarszy most kratownicowy świata, oraz Spreuerbrucke, które udekorowano pelargoniami oraz dziełami sztuki przedstawiającymi motywy z Tańca Śmierci, a także z historii miasta. Najbardziej rozpoznawalną budowlą jest jednak Wasserturm – wystająca z rzeki Reuss wieża, która była częścią miejskich fortyfikacji. Z pozostałych, świetnie zachowanych murów oraz wież rozciągają się wspaniałe widoki na okolicę, w tym na górujący ponad miastem Masyw Pilatusa. Pilatus, nazywany Gniazdem Smoka, jest wręcz legendarną górą, na której według narodowych podań miał zostać pochowany Poncjusz Piłat. W przeszłości przeklęta góra, budząca grozę i postrach wśród Szwajcarów, dziś stanowi jeden z najpopularniejszych celów turystycznych Szwajcarii, a obserwowane z jej szczytów panoramy sięgają od ośnieżonych czterotysięczników, aż po niemiecki Schwarzwald.

Wzdłuż promenad powstałych nad Jeziorem Czterech Kantonów znajdują się zabytkowe posiadłości, wystawne hotele i kasyna, a rejs promem po jeziorze dostarcza niezapomnianych wrażeń wzbogaconych rześką, chłodną bryzą, płynącą z alpejskich dolin i szczytów.

Zwiń
Kiedy jechać do Lucerny?

Kiedy jechać do Lucerny?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

Szwajcaria – pociągiem przez kraj czekoladą płynący

Od 28 900 zł

Szwajcaria - Lucerna, Lauterbrunnen, Zermatt, Sankt Moritz, Zurych

Szwajcaria zachwyca różnorodnością! Tutejsze krajobrazy zmieniają się jak w kalejdoskopie, alpejskie łąki kuszą soczystą zielenią, strome szczyty i górskie przełęcze wabią zarówno amatorów pieszych wędrówek, jak i zapalonych narciarzy, rozległe jeziora, w których tafli przeglądają się malownicze wioski, zachęcają do przejażdżek kajakiem, a eleganckie miasta emanują dyskretną atmosferą luksusu. Odwiedźcie Szwajcarię w pigułce, czyli Lucernę, sprawdźcie, dlaczego Tolkien wzorował się na Lauterbrunnen, kreując baśniową krainę elfów, zobaczcie najsłynniejszą górę świata – Matterhorn, podziwiajcie widoki z pokładu Glacier Express, poznajcie stolicę zimowych sportów – Sankt Moritz. Wybierzcie się na wakacje w Szwajcarii i sprawdźcie, czy w tym kraju naprawdę wszystko działa jak w zegarku!

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli
Zwiń
Lucerna

Lucerna

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować