Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

Park Narodowy Ayhaft Canyon /Sokotra

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Ten botaniczny raj stanowi często jeden z pierwszych punktów planu podróży z uwagi na swoje położenie w pobliżu Hadibo i portu lotniczego oraz bogactwo endemicznych gatunków roślin i zwierząt. Główną, nadbrzeżną drogą można co prawda dojechać tu szybciej i wygodniej, ale warto skorzystać z bocznej, mniej uczęszczanej, ze względu na walory przyrodnicze, jakie można obserwować podczas przejazdu: róże pustyni czyli drzewa butelkowe, często pięknie ukwiecone, drzewa ogórkowe i inne endemiczne dla Sokotry gatunki flory, jak i przy odrobinie szczęścia fauny – z wróblem z Sokotry, nektarnikiem i szpakami afrykańskimi na czele. Spotkanie z dziką przyrodą w górzystej okolicy jest niewątpliwie doskonałym początkiem przygody z Sokotrą.

W parku znajduje się też malowniczy zbiornik czystej, przejrzystej wody zachęcający do pływania, jednak stanowi on rezerwuar wody pitnej dla mieszkańców, zatem tę przyjemność warto odłożyć na później, gdy dojedziemy do innych naturalnych rozlewisk na rozlicznych wadi. Niemniej jednak warto zatrzymać się na chwilę, choćby dla spotkania z endemicznym kolorowym krabem Potamon socotrensis.

Zwiń
Kiedy jechać do Parku Narodowego Ayhaft Canyon?

Kiedy jechać do Parku Narodowego Ayhaft Canyon?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

Trekking po Sokotrze

Od 19900 zł

Sokotra - Abu Zabi, Hadibo, Detwah, Diksam, Aomak, Homhil, Arher, Ayhaft, Dubaj

Przed Wami jedyna w swoim rodzaju przygoda – trekking po wyspie nie z tej ziemi, kosmicznej Sokotrze! Odkrywanie tego unikatowego zakątka ziemi rozpoczniecie od objazdu, podczas którego poznacie sekrety niesamowitej flory, zobaczycie krajobrazy jak z innego wymiaru i zobaczycie, do czego służy smocza krew. Drugą część Waszej wycieczki na Sokotrę spędzicie przemierzając wyspę z północy na południe, by podczas pieszej wędrówki doświadczyć tej niezwykłej wyspy wszystkimi zmysłami. Kąpiele w chłodnych wadi, noclegi pod gwiazdami, trekking z wielbłądami na najwyższy szczyt wyspy? Zapraszamy w podróż na Sokotrę!

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli

Hotele w Parku Narodowym Ayhaft Canyon

Zwiń
Park Narodowy Ayhaft Canyon

Park Narodowy Ayhaft Canyon

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować