Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

Homhil /Sokotra

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Homhil to kraina nie z tej ziemi! To właśnie tu zobaczycie przedziwne smocze drzewa, krwawiące czerwoną żywicą, których ogromne korony, przypominające targane wichrem parasole, nieodmiennie przyciągają uwagę. Aż trudno wyobrazić sobie, że gatunek ten może liczyć sobie nawet 20 milionów lat, a poszczególne osobniki – lat aż 800! Z wizytą w Homhil trzeba się jednak spieszyć – draceny rosną bardzo powoli, a wszędobylskie kozy nad wyraz upodobały sobie ich młode pędy.

Zobaczycie tu także pełne niepokojącego uroku róże pustyni, których delikatne, różowe kwiatki wyrastają wprost z potężnych, zniekształconych pni, przedziwne drzewa ogórkowe, czy też kadzidłowce (tak, tak, Sokotra słynie z kadzidła) i drzewa mirry. A może kąpiel w jedynym w swoim rodzaju basenie bez krawędzi, rozlewającym się u stóp niewielkiego wodospadu?

Zwiń
Kiedy jechać do Homhil?

Kiedy jechać do Homhil?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

Trekking po Sokotrze

Od 19900 zł

Sokotra - Abu Zabi, Hadibo, Detwah, Diksam, Aomak, Homhil, Arher, Ayhaft, Dubaj

Przed Wami jedyna w swoim rodzaju przygoda – trekking po wyspie nie z tej ziemi, kosmicznej Sokotrze! Odkrywanie tego unikatowego zakątka ziemi rozpoczniecie od objazdu, podczas którego poznacie sekrety niesamowitej flory, zobaczycie krajobrazy jak z innego wymiaru i zobaczycie, do czego służy smocza krew. Drugą część Waszej wycieczki na Sokotrę spędzicie przemierzając wyspę z północy na południe, by podczas pieszej wędrówki doświadczyć tej niezwykłej wyspy wszystkimi zmysłami. Kąpiele w chłodnych wadi, noclegi pod gwiazdami, trekking z wielbłądami na najwyższy szczyt wyspy? Zapraszamy w podróż na Sokotrę!

Sokotra – z wizytą na enigmatycznej wyspie

Od 15900 zł

Sokotra - Abu Zabi, Hadibo, Detwah, Diksam, Aomak, Homhil, Arher, Dubaj

Witamy na Sokotrze – wyspie jak z innego wymiaru, nazywanej najbardziej kosmicznym miejscem na ziemi! Oderwała się od kontynentu miliony lat temu, dzięki czemu występują tu gatunki roślin nieobecne nigdzie indziej na świecie. Niesamowita przyroda, drzewa niepodobne do niczego innego, dziewicze plaże – wszystko to składa się całkowicie unikatową jakość!  Poczujecie się tu też jak prawdziwi odkrywcy: jeszcze do niedawna Sokotra była całkowicie zamknięta dla ruchu turystycznego!

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli

Hotele w Homhil

Zwiń
Homhil

Homhil

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować