Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

Diksam /Sokotra

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Płaskowyż Diksam to miejsce nader fotogeniczne – sam widok drzew smoczych i butelkowych powoduje, że aparat sam znajduje drogę do ręki. Zaczynają się tu też dwa szlaki trekkingowe: 16-kilometrowy do Skand oraz krótszy, biegnący brzegiem kanionu, z którego oglądać można wbudowane w skały beduińskie domki. Rzecz jasna, także i tu nie brak wzniesień, z których oglądać można spektakularne wschody i zachody słońca. Dużą atrakcją jest też wycieczka do Wadi Dirhur, niezwykłego jeziorka o szmaragdowych wodach, rozlewającego się pośród piętrzących się wokół, potężnych kamieni. Zabierzcie ze sobą strój kąpielowy i zanurzcie się w tej niezwykłej oazie patrząc, jak endemiczne kraby uciekają Wam spod stóp!

Zwiń
Kiedy jechać do Diksam?

Kiedy jechać do Diksam?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

Trekking po Sokotrze

Od 19900 zł

Sokotra - Abu Zabi, Hadibo, Detwah, Diksam, Aomak, Homhil, Arher, Ayhaft, Dubaj

Przed Wami jedyna w swoim rodzaju przygoda – trekking po wyspie nie z tej ziemi, kosmicznej Sokotrze! Odkrywanie tego unikatowego zakątka ziemi rozpoczniecie od objazdu, podczas którego poznacie sekrety niesamowitej flory, zobaczycie krajobrazy jak z innego wymiaru i zobaczycie, do czego służy smocza krew. Drugą część Waszej wycieczki na Sokotrę spędzicie przemierzając wyspę z północy na południe, by podczas pieszej wędrówki doświadczyć tej niezwykłej wyspy wszystkimi zmysłami. Kąpiele w chłodnych wadi, noclegi pod gwiazdami, trekking z wielbłądami na najwyższy szczyt wyspy? Zapraszamy w podróż na Sokotrę!

Sokotra – z wizytą na enigmatycznej wyspie

Od 15900 zł

Sokotra - Abu Zabi, Hadibo, Detwah, Diksam, Aomak, Homhil, Arher, Dubaj

Witamy na Sokotrze – wyspie jak z innego wymiaru, nazywanej najbardziej kosmicznym miejscem na ziemi! Oderwała się od kontynentu miliony lat temu, dzięki czemu występują tu gatunki roślin nieobecne nigdzie indziej na świecie. Niesamowita przyroda, drzewa niepodobne do niczego innego, dziewicze plaże – wszystko to składa się całkowicie unikatową jakość!  Poczujecie się tu też jak prawdziwi odkrywcy: jeszcze do niedawna Sokotra była całkowicie zamknięta dla ruchu turystycznego!

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli

Hotele w Diksam

Zwiń
Diksam

Diksam

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować