Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

Dihamri /Sokotra

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Chroniony Morski Obszar Dihamri jest ze wszech miar niezwykły. Wprost zdumiewające bogactwo rafy koralowej powoduje, że to zdecydowanie najlepsze na wyspie miejsce do nurkowania i snorkelingu – barwy zapierają dech w piersi, a różnorodność ryb jest imponująca. Przy widoczności ok. 15–20 metrów macie szansę zobaczyć żółwie, rozmaite gatunki rekinów i płaszczek, ośmiornice, węgorze, a gdy wynurzycie głowę z wody – także delfiny igrające dalej na morzu.

Jeśli woda będzie nazbyt wzburzona, by ryzykować kąpiel, zawsze możecie przespacerować się po kamienistej plaży, pokrytej wyrzuconymi przez morze szczątkami koralowców, przybierających niekiedy najdziwaczniejsze kształty. Nad plażą górują zabarwione na czerwono skały, a ich kolor nabiera wyrazistości o zachodzie słońca, dzięki czemu cała okolica zaczyna przypominać dzieło natchnionego surrealisty...

Zwiń
Kiedy jechać do Dihamri?

Kiedy jechać do Dihamri?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

Trekking po Sokotrze

Od 19900 zł

Sokotra - Abu Zabi, Hadibo, Detwah, Diksam, Aomak, Homhil, Arher, Ayhaft, Dubaj

Przed Wami jedyna w swoim rodzaju przygoda – trekking po wyspie nie z tej ziemi, kosmicznej Sokotrze! Odkrywanie tego unikatowego zakątka ziemi rozpoczniecie od objazdu, podczas którego poznacie sekrety niesamowitej flory, zobaczycie krajobrazy jak z innego wymiaru i zobaczycie, do czego służy smocza krew. Drugą część Waszej wycieczki na Sokotrę spędzicie przemierzając wyspę z północy na południe, by podczas pieszej wędrówki doświadczyć tej niezwykłej wyspy wszystkimi zmysłami. Kąpiele w chłodnych wadi, noclegi pod gwiazdami, trekking z wielbłądami na najwyższy szczyt wyspy? Zapraszamy w podróż na Sokotrę!

Sokotra – z wizytą na enigmatycznej wyspie

Od 15900 zł

Sokotra - Abu Zabi, Hadibo, Detwah, Diksam, Aomak, Homhil, Arher, Dubaj

Witamy na Sokotrze – wyspie jak z innego wymiaru, nazywanej najbardziej kosmicznym miejscem na ziemi! Oderwała się od kontynentu miliony lat temu, dzięki czemu występują tu gatunki roślin nieobecne nigdzie indziej na świecie. Niesamowita przyroda, drzewa niepodobne do niczego innego, dziewicze plaże – wszystko to składa się całkowicie unikatową jakość!  Poczujecie się tu też jak prawdziwi odkrywcy: jeszcze do niedawna Sokotra była całkowicie zamknięta dla ruchu turystycznego!

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli

Hotele w Dihamri

Zwiń
Dihamri

Dihamri

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować