Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

Arher /Sokotra

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Gigantyczne wydmy z sypkiego piasku, z których (zwłaszcza o wschodzie lub zachodzie słońca) roztacza się widok o nieprawdopodobnej wręcz urodzie, są tłem dla jednego z chyba najbardziej znanych na Sokotrze obozowisk. Położone na północno-wschodnim krańcu wyspy, jest świetną bazą wypadową do zwiedzania tych okolic, np. jaskini Hoq, zachwycającej spektakularnymi formacjami skalnymi, przypominającymi drzewa i wodospady. Wchodząc w głąb jaskini, napotykacie masywne i okazałe stalaktyty, stalagmity i kolumny, podziemne jeziora i strumienie. Sama droga do jaskini, wiodąca dość stromo pod górę, jest radością dla oczu – to kalejdoskop widoków i wspaniałej, zdumiewającej sokotrzańskiej przyrody.

Okolice Arher, a zwłaszcza wąski, wcinający się w morze piaszczysty cypelek, to doskonałe miejsce do spacerów i kąpieli. Natomiast potoki, które w nadprzyrodzony niemal sposób zdają się tryskać z wydm, przyciągają liczne ptaki brodzące, jeśli macie więc zacięcie ornitologiczne, na pewno nie będziecie się nudzić. Jeden z potoków przepływa tuż obok obozowiska – może skorzystacie z niego podobnie jak z wanny z ciepłą wodą?

Zwiń
Kiedy jechać do Arher ?

Kiedy jechać do Arher ?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

Trekking po Sokotrze

Od 19900 zł

Sokotra - Abu Zabi, Hadibo, Detwah, Diksam, Aomak, Homhil, Arher, Ayhaft, Dubaj

Przed Wami jedyna w swoim rodzaju przygoda – trekking po wyspie nie z tej ziemi, kosmicznej Sokotrze! Odkrywanie tego unikatowego zakątka ziemi rozpoczniecie od objazdu, podczas którego poznacie sekrety niesamowitej flory, zobaczycie krajobrazy jak z innego wymiaru i zobaczycie, do czego służy smocza krew. Drugą część Waszej wycieczki na Sokotrę spędzicie przemierzając wyspę z północy na południe, by podczas pieszej wędrówki doświadczyć tej niezwykłej wyspy wszystkimi zmysłami. Kąpiele w chłodnych wadi, noclegi pod gwiazdami, trekking z wielbłądami na najwyższy szczyt wyspy? Zapraszamy w podróż na Sokotrę!

Sokotra – z wizytą na enigmatycznej wyspie

Od 15900 zł

Sokotra - Abu Zabi, Hadibo, Detwah, Diksam, Aomak, Homhil, Arher, Dubaj

Witamy na Sokotrze – wyspie jak z innego wymiaru, nazywanej najbardziej kosmicznym miejscem na ziemi! Oderwała się od kontynentu miliony lat temu, dzięki czemu występują tu gatunki roślin nieobecne nigdzie indziej na świecie. Niesamowita przyroda, drzewa niepodobne do niczego innego, dziewicze plaże – wszystko to składa się całkowicie unikatową jakość!  Poczujecie się tu też jak prawdziwi odkrywcy: jeszcze do niedawna Sokotra była całkowicie zamknięta dla ruchu turystycznego!

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli

Hotele w Arher

Zwiń
Arher

Arher

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować