Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

Valletta /Malta

Informacje ogólne

Informacje ogólne

W najmniejszej stolicy Europy, Valletcie, którą określa się często jako „muzeum na otwartym powietrzu”, w zasięgu spaceru znajduje się ponad 320 zabytków pochodzących z XVI wieku. „Miasto zbudowane przez dżentelmenów dla dżentelmenów” swój początek zawdzięcza Rycerzom Zakonu Szpitalników Św. Jana, a konkretniej wybitnemu architektowi Francesco Laparelliemu. Projekt ufortyfikowanego miasta zaaprobował sam papież, w myśl obrony wiary chrześcijańskiej i przywiązania Rycerzy do wyspy. Laparelli odszedł od średniowiecznej architektury, tworząc zabudowania w nowoczesnym, barokowym stylu. Nic dziwnego, że Valletta została wpisana na listę UNESCO jako jedno z pierwszych miejsc na świecie! Miasto zachwyca fortyfikacjami, szlachetną architekturą i dobrze zachowanymi zabudowaniami – pałacami, oberżami, w których niegdyś rezydowali Kawalerzy Maltańscy, kościołami, kamienicami, ogrodami, placami…

Największą atrakcją Valletty jest bogato zdobiona Katedra św. Jana oraz katedralne muzeum, w którym oczarują Was arcydzieła Caravaggia i Mattii Pretiego. Odpocznijcie w dolnych lub górnych Ogrodach Barakka, skąd można podziwiać niezwykłą panoramę miasta i odwiedźcie jeden z dwóch portów, by zjeść grillowane krewetki, popijając lokalny specjał – bursztynowy napój Kinnie o ciekawym słodko-gorzkim smaku.

Zwiń
Kiedy jechać do Valletty?

Kiedy jechać do Valletty?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

Malta i Gozo – w poszukiwaniu słońca

Od 7 300 zł

Malta - Malta, Gozo

Muskana falami Morza Śródziemnego słoneczna Malta zaprezentuje Wam wszelkie odmiany błękitu kontrastujące z bielą rozgrzanych kamienistych plaż… Z racji swej niewielkiej powierzchni jest idealnym miejscem do połączenia aktywnego wypoczynku z relaksującym plażowaniem. Dzień spędzony na odkrywaniu wyspiarskich atrakcji (a jest ich wiele!) najlepiej zakończyć nastrojowym spacerem, podziwianiem zachodów słońca i szklaneczką chłodnego, lokalnego Cisk. Wakacje na Malcie to prawdziwa skarbnica przyjemności!

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli
Zwiń
Valletta

Valletta

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować