Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

Tanah Toraja /Indonezja

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Ten górzysty region w centralnej części Sulawesi jest miejscem zdecydowanie niepowtarzalnym i cechującym się odmiennym od reszty wyspy charakterem. Ukryty za wyniosłymi górami i surowymi, granitowymi klifami, „odkryty” został dla świata dopiero na początku ubiegłego stulecia. Dziś przyciąga przede wszystkim niezwykłymi, wiekowymi wierzeniami, rytuałami i tradycjami, wciąż żywymi mimo przyjęcia chrześcijaństwa.

Tutejsi mieszkańcy wierzą, że aby podtrzymać energię życiową swoją i ziemi, konieczne jest odprawianie rytuałów, celebrujących zarówno życie, jak i śmierć – przy czym to ta druga ma znacznie większe znaczenie. To dlatego w tej kraina pól ryżowych i bawołów najważniejszym momentem życia człowieka jest jego pogrzeb. Każdy z nich trwa trzy dni, a w jego czasie rodzina, sąsiedzi i goście przynoszą dary: świnie i bawoły, które następnie składa się w ofierze. Ten krwawy obrzęd pomóc ma zmarłemu w drodze na tamten świat. Torajowie swych zmarłych nie grzebią zmarłych w ziemi, lecz chowają ich w murowanych grobowcach lub wykutych w skałach wnękach, koniecznie nad powierzchnią gruntu. Po kilku latach czyszczą wyjęte z grobowców kości, wstawiają do trumien wiekuistych i wieszają na skale, zaś przed nimi umieszczają tau tau, czyli drewniane podobizny zmarłego. Małe, jeszcze bezzębne dzieci chowane są w wydrążonych pniach drzew – uważa się, że dotknięcie ziemi przez zmarłe dziecko sprowadza zarazę na pola ryżowe…

Zwiń
Kiedy jechać do Tanah Toraja?

Kiedy jechać do Tanah Toraja?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

Wycieczka na tajemniczą Sulawesi

Od 13800 zł

Indonezja - Makassar, Tanah Toraja, Tanjung Bira

Ta 11. pod względem wielkości wyspa na świecie, zachwyci Was najbardziej fascynującą kulturą w Indonezji. Ruchliwy port Makassar, chłodna zieleń pól ryżowych, piękne krajobrazy, niezwykła architektura i frapujące obyczaje Tanah Toraja są głównymi atrakcjami Sulawesi. Zaś po emocjonującej podróży po tajemniczych zakątkach wyspy możecie oddać się leniwemu wypoczynkowi pod tropikalnym słońcem plaży Tanjong Bira, której ciepła, przejrzysta woda stwarza wyśmienite warunki do nurkowania i snorkelowania.

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli
Zwiń
Tanah Toraja

Tanah Toraja

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować