Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

Makassar /Indonezja

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Makassar, zwany niegdyś Ujung Pandang, to głośne i tłoczne miasto, największe we wschodniej części Indonezji, stolica prowincji Południowe Sulawesi. Jest ważnym ośrodkiem handlowym i komunikacyjnym, łączącym zachodnie wyspy Indonezji ze wschodnimi. Przez stulecia Makassar był strategicznym portem handlowym, do którego przybywali kupcy z Indii, Chin, wysp Indonezji, a później Europy, by wymieniać przywiezione towary na złoto, srebro, perły, jedwabie, kawę i przyprawy z okolicznych regionów. Także i dziś, choć to nowoczesne, kosmopolityczne miasto, wciąż wyczuć tu można atmosferę starego, tradycyjnego portu, w którym kołyszą się majestatyczne żaglowce, a w bocznych uliczkach wciąż unosi się niepowtarzalna aura XIX wieku. Przespacerujcie się po Forcie Rotterdam i Losari Beach, zróbcie zakupy na Somba Opu Street, odwiedźcie chińskie świątynie – a na koniec oddajcie się kulinarnej rozpuście!

Makassar, jako miasto z odwiecznymi portowymi tradycjami, położone tuż obok najgłębszych mórz archipelagu indonezyjskiego, jest idealnym miejscem dla amatorów owoców morza. Od przepysznych krabów po ryby z grilla, od krewetek na parze do świeżo złowionych homarów – możecie wybierać do woli, wędrując po Losari Beach czy po targu nad brzegiem morza, gdzie wieczorami straganiarze sprzedają wspaniałe, tradycyjne potrawy.

Zwiń
Kiedy jechać do Makassar?

Kiedy jechać do Makassar?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

Wycieczka na tajemniczą Sulawesi

Od 13800 zł

Indonezja - Makassar, Tanah Toraja, Tanjung Bira

Ta 11. pod względem wielkości wyspa na świecie, zachwyci Was najbardziej fascynującą kulturą w Indonezji. Ruchliwy port Makassar, chłodna zieleń pól ryżowych, piękne krajobrazy, niezwykła architektura i frapujące obyczaje Tanah Toraja są głównymi atrakcjami Sulawesi. Zaś po emocjonującej podróży po tajemniczych zakątkach wyspy możecie oddać się leniwemu wypoczynkowi pod tropikalnym słońcem plaży Tanjong Bira, której ciepła, przejrzysta woda stwarza wyśmienite warunki do nurkowania i snorkelowania.

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli
Zwiń
Makasar

Makasar

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować