Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

Pulau Weh /Indonezja

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Wysepka, do której najbardziej pasuje określenie „rajska”. „Weh” oznacza „dal” lub „oddalenie się”. Pulau Weh ma jedynie 153 km kwadratowe, dlatego można bez trudu wybrać się na plażę czy wycieczkę do innej części wyspy. Warto tu przyjrzeć się lokalnemu rękodziełu, na przykład biżuterii i ozdobom wykonywanym z palmy kokosowej. Popularną pamiątką z regionu Aceh jest także tutejszy sztylet, zwany rencong.
Wyspa jest zróżnicowana, dzięki temu interesująca. Panują tu idealne warunki do nurkowania. Pod wodą można także zobaczyć wraki okrętów z czasów II wojny światowej. Wulkan Gunung Merapi niedaleko miejscowości Jaboi jest częściowo wygasły, częściowo aktywny. W jego kalderze utworzyły się gorące źródła, można czasami zobaczyć także wyziewy dymu i pary. A tereny wewnątrz wyspy porasta dżungla. Można wybrać się tam na lekki trekking lub intensywną wycieczkę. Jedno jest pewne – atrakcji tu nie brakuje, a najważniejszymi z nich są morze, plaża i słońce.

Zwiń
Kiedy jechać na Pulau Weh?

Kiedy jechać na Pulau Weh?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

Sumatra i Pulau Weh

Od 14900 zł

Indonezja - Medan, Bukit Lawang, Berastagi, Jezioro Toba, Pulau Weh

Wulkany, jeziora, dżungla i koralowe wysepki z dala od tłumów – wszystko to w jednym miejscu, na Sumatrze. Amatorzy widoków mogą oglądać wschód słońca z wulkanu. Spragnieni odpoczynku mogą zapomnieć o zgiełku na nietkniętej przez współczesność plaży. Wielbiciele dzikiej przyrody mogą podziwiać słonie i orangutany w środowisku naturalnym. Do tego przyjaźni ludzie kultywujący lokalne tradycje – wszystko to łączy się w tym miejscu, idealnym, na nietuzinkowy wyjazd z dala od przetartych szlaków.

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli
Zwiń
Pulau Weh

Pulau Weh

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować