Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

Ibiza /Hiszpania

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Światowa stolica klubowej muzyki elektronicznej wita otwartymi rękami osoby kochające taniec i imprezy do białego rana w pięknych okolicznościach przyrody. Gorącym nocom na Ibizie towarzyszy przyjemny chłód złocistego piasku i toń turkusowej wody, a przed wzrokiem ciekawskich chronią rozłożyste palmy.

Oficjalna katalońska nazwa Ibizy to Eivissa. Wyspa szczyci się bardzo długą historią, a pierwsze ślady ludzkości sięgają VII wieku p.n.e., kiedy pojawiali się tu feniccy kupcy. W późniejszych wiekach Ibiza przechodziła z rąk do rąk, od Kartagińczyków, przez Wandalów i Taifę, ówczesne muzułmańskie państwo uformowane na Półwyspie Iberyjskim, aż po rządy hiszpańskiego króla Filipa V. Do dziś na wyspie zachowały się wspaniałe, zabytkowe perły architektury, zwłaszcza w obrębie Starego Miasta w mieście Ibiza, którego panorama zachwyca każdy dryfujący do portu d’Eivissa statek: renesansowe mury, Muzeum Archeologiczne, kościół Santo Domingo, plac Katedralny z katedrą, zamek Castell y Almudaina czy latarnia morska Botafoc… wymieniać można naprawdę bardzo długo! Ale jeszcze lepiej to zobaczyć!

Ibiza należy do archipelagu Balearów i razem z sąsiadującą dziewiczą wyspą Formenterą tworzą tzw. Wyspy Sosnowe. Największym miastem na wyspie jest Ibiza City, a oprócz bajkowych plaż warto odwiedzić także romantyczne San Antonio i nadmorski kurort Portinatx.

Zwiń
Kiedy jechać na Ibizę?

Kiedy jechać na Ibizę?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli
Zwiń
Ibiza

Ibiza

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować