Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

Grenada /Hiszpania

Informacje ogólne

Informacje ogólne

"Kto nie widział Grenady, nie widział nic" – głosi hiszpańskie przysłowie. Grenada, miasto położone malowniczo u stóp pasma górskiego Sierra Nevada w Andaluzji, ponad 700 lat znajdowała się pod islamskimi rządami – to dłużej, niż jakiekolwiek inne miejsce w Europie. Właśnie tutaj znajduje się imponujący kompleks pałacowo-zamkowy Alhambra, jeden z najpiękniejszych mauretańskich zabytków w całej Hiszpanii, do którego każdego roku przybywa 3 miliony turystów.

Grenada to miasto wielu obliczy i nie sposób je odkryć przez jeden dzień. Spacerując po arabskiej dzielnicy Albaicin, łatwo zgubić się w labiryncie wąskich uliczek, białych domów z zielonymi dziedzińcami i kolorowych targów-suków, do złudzenia przypominających te marokańskie. W orientalnie pachnących restauracjach można zamówić zarówno tajin, jak i słynne na całą Grenadę tapas. Po drugiej stronie rzeki Darro natrafić można na cygańską dzielnicę Barrio del Sacramento, gdzie niemal codziennie odbywają się pokazy flamenco. Charakter ulic Grenady pełny jest hiszpańskiego uroku i arabskiego rozgardiaszu.

Zwiń
Kiedy jechać do Grenady?

Kiedy jechać do Grenady?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

Perły Andaluzji Exclusive

Od 9 600 zł
Exclusive

Hiszpania - Grenada, Andaluzja, Costa del Sol

Andaluzja to mozaika kultur, feeria barw i dźwięków. To hipnotyzujące flamenco, kojące dźwięki gitary hiszpańskiej i zimne tinto de verano. To mauretańskie budowle, klimatyczne cygańskie dzielnice i uliczki pełne tapas barów. Zaułki Grenady zaczarują Was swoimi niepowtarzalnym urokiem, a Alhambra odbierze mowę na widok koronkowych reliefów i misternych zdobień. Podczas tej wycieczki do Hiszpanii doświadczycie z pewnością skrajnych emocji – od ekstazy i uniesienia po pełen relaks. Dopełnieniem będą starannie wyselekcjonowane butikowe hotele, nawiązujące stylem do mauretańskiej architektury regionu.

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli
Zwiń
Granada

Granada

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować