Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

Północny Luzon /Filipiny

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Luzon, największa wyspa archipelagu Filipin, ma dwa oblicza. Jednym jest Manila i tereny na południe od niej, z dużą populacją mieszkańców, dobrymi drogami i wszystkimi udogodnieniami, jakie niesie ze sobą cywilizacja. Drugie oblicze to jej północna część, trudnodostępna ze względu na ukształtowanie terenu i brak asfaltowych dróg. Tutaj, pośród gór poprzecinanych dolinami rzek, w niewielkich skupiskach wciąż żyją rdzenne plemiona, kultywując tradycje sięgające setek lat wstecz. To na północy Luzonu, spośród wszystkich wysp archipelagu, znajdziemy najdzikszą i najbardziej pierwotną przyrodę, w wielu miejscach nietkniętą ludzką ręką. To właśnie serce Filipin, którego wciąż nie zdołała zasłonić warstwa nowoczesności, niosąca ze sobą luksusowe hotele, centra handlowe i tłumy turystów.

Wśród dziewiczych lasów deszczowych ukryte są prawdziwe perełki, jak na przykład tajemnicze wiszące trumny w Sagadzie – pozostałości po dawnych pochówkach i zarazem czynny cmentarz, gdyż część rdzennych plemion do dziś zachowała obrzędy pogrzebowe swoich przodków. Widok dziesiątek trumien przytwierdzonych do pionowej skały robi tak oszałamiające wrażenie, że niemal można uwierzyć w zapewnienia miejscowych, że duszy pochowanej w ten sposób dużo łatwiej dostać się do raju.

Znajdują się tu również największe i najpiękniejsze tarasy ryżowe na Filipinach. Położone są na wysokości 1500 m n.p.m. i liczą sobie ponad 2000 lat, kiedy to na wyspę przybyli Chińczycy i nauczyli zamieszkujący te tereny lud Ifugao uprawy ryżu. Miejscowi, dysponując jedynie prymitywnymi narzędziami i siłą własnych rąk, zmienili wzgórza otaczające Banaue nie do poznania, tworząc na wysokości 1500 m n.p.m. prawdziwe arcydzieło, które służy ich potomkom do dziś.

Zwiń
Kiedy jechać na Północny Luzon?

Kiedy jechać na Północny Luzon?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli

Hotele na Północnym Luzonie

Zwiń
Północny Luzon

Północny Luzon

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować